Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Benzyna za 10 zł już za miesiąc? „Nastroje są negatywne”

Benzyna za 10 zł już za miesiąc? Ponad 20 proc. Polaków się tego spodziewa

​​Benzyna drożeje każdego dnia. Rosnące ceny paliw są problemem dla firm i gospodarstw domowych. Wielu Polaków spodziewa się, że za miesiąc na stacjach zobaczymy „dziewiątkę” z przodu, a są też tacy, którzy uważają, że ceny przekroczą 10 zł – wynika z sondażu United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej”.

Pracownia sondażowa United Surveys postanowiła zapytać, jaka – według Polaków – cena litra benzyny będzie za miesiąc. Nastroje są jednak negatywne, gdyż zdecydowana większość uważa, że paliwa będą drożały.

23,2 proc. jest zdania, że w lipcu będziemy tankowali za 8 zł. Benzynę za 9 zł przewiduje z kolei 22,6 proc. badanych. Niewiele mniej – 22,1 proc. – spodziewa się, że za litr podstawowego paliwa trzeba będzie zostawić na stacji banknot z Mieszkiem I. 8,9 proc. Polaków uważa, że ceny benzyny będą powyżej 10 zł.

Więcej na RMF24.pl