Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Będą utrudnienia na DK9! Znamy szczegóły!

Fot. policja.pl

20 lutego br., drogą krajową nr 9 w Kolbuszowej w godz. od 10 do 14 będą przejeżdżać uczestniczący w proteście rolnicy. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach. Zalecamy korzystanie z alternatywnych tras przejazdu. Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać kolbuszowscy policjanci.

W najbliższy wtorek w godzinach od 10 do 14 w Kolbuszowej wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na odcinkach:

  • drogi krajowej nr 9,  od ronda Lubomirskich w kierunku ronda kpt. Józefa Batorego, a następnie drogi wojewódzkiej 875 od ronda kpt. Józefa Batorego  przez most im. Ofiar Katastrofy Smoleńskiej do ronda im. Stanisława Mazana.

Powyższą trasą odbędzie się przejazd pojazdów  rolniczych w ramach zaplanowanego protestu. Z informacji przekazanych przez organizatorów wynika, że w proteście może uczestniczyć kilkadziesiąt pojazdów wolnobieżnych, które będą poruszać się wymienionymi drogami w obydwu kierunkach.

Zaleca się korzystanie z dróg alternatywnych.

Dla pojazdów ciężarowych:

  • ( DK9) Kolbuszowa ul. Wiktora, ul. ks.L.Ruczki, ul. Tyszkiewiczów, w kierunku DW875 Dzikowiec –Cmolas;
  • ( DK9) Cmolas-Mechowiec-Dzikowiec-Raniżów-Sokołów Młp., w kierunku DW 875, S-19;
  • (DW875) Kosowy – Hucina – Niwiska-Leszcze-Kamionka, w kierunku autostrady A4;
  • (DK9) Kolbuszowa Górna-DW987-Kolbuszowa ul. Piłsudskiego –  ul. Obrońców Pokoju – Niwiska – Kosowy – DW875;

Dla samochodów osobowych:

  • (DK9) Zarębki-Werynia-Kłapówka-Widełka;
  • (DW875) Świerczów – Kolbuszowa ul. Brata Alberta, Kolbuszowa ul. Obrońców Pokoju, ul. Piłsudskiego, Kolbuszowa Górna, kierunek rondo na drodze DW987;

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać kolbuszowscy policjanci, którzy na bieżąco będą informować o ewentualnych objazdach. Funkcjonariusze apelują o zrozumienie i cierpliwość oraz stosowanie się do wydawanych poleceń.

źródło: policja.pl