Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Balony nad Krosnem 2024 [PROGRAM]

Balony nad Krosnem i 40. Balonowe Mistrzostwa Polski oraz 24. Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe – jedyne takie połączenie kultury i sportu, intensywnych pięciu dni i relaksu. Muzyka na żywo, warsztaty dla każdego, sport i odpoczynek, a do tego widok balonów nad miastem. Weekend majowy – od 1 do 5 maja 2024 – tylko w Krośnie!

Miejsce: tereny zielone przy Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, ul. Bursaki 29 oraz rynek, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 1-5 maja 2024

PROGRAM

1 maja 2024 (środa)

 • 11.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
 • 15.00 – 19.00 Miasteczko i pokazy rowerowe – Piotr Bielak (parking przed halą MOSiR)
 • 19.00 Balonowy Pokaz Mody (namiot lodowiska MOSiR)
  Projekty: Artur Michelis, Marta Wołoszyn, Marek Zych, Julia Tomaka oraz współpraca z BeDar 1000 sukienek
 • 19.30 – 23.00 Balonowa Noc Klubowa (namiot lodowiska MOSiR)
  DJ: Alex Light, Carry, Danny White, Kusy, Sandpokers

Balony nad Krosnem 2024 Alex Light_dj.png [1.71 MB]

Uroczyste otwarcie 40. Balonowych Mistrzostw Polski i 24. Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych (rynek)

 • 17.00 – 20.00 Popołudnie muzyczne: Zygi Jazz Band, Leliwa Jazz Band i Slavia Dixieland Band
 • 20.30 Otwarcie zawodów, prezentacja załóg balonowych

Balony nad Krosnem 2024 kwadrat nocny pokaz balonów_fot. Paweł Matelowski.png [3.01 MB]

2 maja 2024 (czwartek)

 • 14.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
 • 16.00 – 19.00 Turniej Trójek koszykarskich (parking przed halą MOSiR)
 • 19.00 – 23.00 Scena pod Namiotem (namiot lodowiska MOSiR)
  Koncerty: Krusher, Eter, Nikotyna, Stacja Uczuć
 • 20.30 Nocny Pokaz Balonów

3 maja 2024 (piątek)

 • 10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
 • 11.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
 • 19.00 Koncert zespołu Ogień (Balonowa Scena)
 • 21.30 Koncert Dawid Kwiatkowski (Balonowa Scena)
 • 20.30 Nocny Pokaz Balonów

4 maja 2024 (sobota)

 • 10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
 • 14.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
 • 19.00 Koncert Konrad Baum z zespołem (Balonowa Scena)
 • 21.30 Koncert zespół Afromental (Balonowa Scena)

5 maja 2024 (niedziela)

 • 10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
 • 10.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
 • 14.00 – 17.00 The Clown Circus Show „Ruphert & Rico” (tereny zielone MOSiR)

Dodatkowe atrakcje:

 • WESOŁE MIASTECZKO ORAZ PUNKTY HANDLOWE I GASTRONOMICZNE: 1-5 maja 2024, godz. 10.00-23.00
  STREFA RELAKSU: 1-5 maja 2024, godz. 10.00-23.00 (tereny zielone MOSiR)
  Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do miejsca, w którym króluje relaks. Za dnia miejsce dla poszukujących wytchnienia, nocą – skąpana w blasku kolorowych świateł strefa chillu lub doskonałe tło do zdjęć, relacji czy tiktoków. Zachwycą się nią zarówno dzieci, jak i dorośli.
 • BADANIE: KIM JESTEŚ? SKĄD JESTEŚ? DLACZEGO TU JESTEŚ? (tereny zielone MOSiR). Tradycyjnie zostaw wlepę na balonowej mapie Polski i w strefie relaksu.

Balony nad Krosnem 2024 strefa relaksu RCKP.png [2.66 MB]

*KONKURENCJE BALONOWE (planowane ok. godz. 6.00 i 18.00) są uzależnione od warunków atmosferycznych, a miejsce ich rozpoczęcia oraz zakończenia jest ustalane na bieżąco przed rozpoczęciem poszczególnych konkurencji przez Dyrektora Sportowego Zawodów
* UWAGA! NOCNY POKAZ BALONÓW (2-3 maja 2024) jest uzależniony od warunków atmosferycznych

1 maja 2024 (środa)

11.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
Dla najmłodszych (choć mile widziani i starsi) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało plenerowe warsztaty. Na każdy dzień inny temat: latające maszyny, słodkości z włóczki, pogodowy ekwipunek, sznurkowe owoce czy zastawa na piknik z myślą o wypoczynku na trawie. W strefach samodzielnej pracy na uczestników wydarzenia czekać będą sztalugi i kolorowanki. Będzie też okazja do rodzinnego ułożenia balonowych puzzli i stworzenia własnej budowli z kloców. Fani gier i miłośnicy Podkarpacia zagrać będą mogli w wielkoformatowe autorskie gry o regionie.

15.00 – 19.00 Miasteczko i pokazy rowerowe – Piotr Bielak (parking przed halą MOSiR)
Piotr Bielak to nie tylko utalentowany artysta, ale i doświadczony zawodnik. Uczestnik X edycji programu „Mam Talent”. Na żywo wystąpił ponad 700 razy zarówno w kraju, jak i za granicą. Jego kanał na YouTube cieszy się popularnością z ponad 50 tysiącami subskrybentów i 6 milionami wyświetleń. Przez 24 lata treningów i 18 lat występów scenicznych, Piotr stał się niezwykle doświadczony w swoim fachu, dzięki czemu z ogromną swobodą prowadzi cały program pokazów rowerowych. Pokazy rowerowe to nie tylko niesamowite umiejętności i widowiskowe triki. To również edukacja i inspiracja. Piotr Bielak swoim występem pokazuje, że granice możliwości można przesuwać, a rower to nie tylko środek transportu, ale i narzędzie do wyrażania siebie i świetnej zabawy.

19.00 Balonowy Pokaz Mody (namiot lodowiska MOSiR)
Projekty: Artur Michelis, Marta Wołoszyn, Marek Zych, Julia Tomaka oraz współpraca z BeDar 1000 sukienek.
Premiera kolekcji balonowej – powiązanej z Krośnieńską Kolekcją Modową – dedykowanej Krosnu. Projekty, które powstawały i stale powstają, inspirowane są symbolami krośnieńskimi. Jak mówi inicjator działań – Artur Michelis – tego jeszcze na rynku nie było. Podczas pokazu zobaczyć będzie można projekty ubrań, które powstawały z użyciem techniki druku 3D na materiale czy połączeniu różnych tkanin i dodatków. Prezentowane do tej pory projekty i balonowa kolekcja, to wstęp do działań i planów projektantów, aby w przyszłości Krosno miało swoją własną linię modową. Inicjatorzy pokazu chcą tworzyć modę, która będzie dostępna dla wszystkich.

19.30 – 23.00 Balonowa Noc Klubowa (namiot lodowiska MOSiR)
DJ: Alex Light, Carry, Danny White, Kusy, Sandpokers

Alex Light – 31-letni DJ pochodzący z Rzeszowa, aktywny „zawodowo” od blisko 10 lat. Na co dzień rezydent klubu Insomnia (Mielec). Przez lata aktywności miał okazję zwiedzić wiele nie tylko podkarpackich klubów m.in.
Apogeum (Trzyciąż), Moderna (Dębica), Aqua (Rzeszów), Shine (Rzeszów), Akwarium (Krosno), Armagedon (Krosno), Sunset (Biszcza), SKR (Wietlin 3).

Carry – Paweł Bożętka aka Carry – DJ/Konferansjer – zajmuje się prowadzeniem oraz organizacją imprez klubowych, plenerowych oraz eventów, CEO EventArt Agency. W 2007 roku zaczął stawiać pierwsze kroki za konsolą, od 2009 do chwili obecnej występuje w klubach oraz na imprezach plenerowych w całej Polsce. W jego setach publiczność może usłyszeć brzmienia z półki EDM/Club/House w wielu odmianach oraz inne muzyczne wynalazki. Od 2013 właściciel EventArt Agency, w 2016 roku Finalista Mistrzostw DJi województwa podkarpackiego. Obecnie rezydent sieci klubów Bajka, DJ/Konferansjer w agencji artystycznej Fat Party (Konin).

Balony nad Krosnem 2024 Carry_dj.png [1.96 MB]

Danny White – DJ z wieloletnim doświadczeniem i niepowtarzalnym stylem gry, który uwielbia energetyczną muzykę taneczną, ale też wie, jak zamienić imprezę w niezapomniane przeżycie. Zawsze gotowy spełnić Twoje wymagania, aby uzyskać maksymalną satysfakcję, więc nie wahaj się i przyjdź posłuchać. DJ-rezydent projektu Šarišsko-Rusnácke Disco Zábavy. Doskonałe recenzje z klubów Słowackich i Polskich – Letisko Club Giraltovce, Infinity Music Club Svidník, Cosmopolitan Prešov, Elám Club Bratislava, RHC Bardejov, Dolina Bardejov, Čierny Orol Prešov, Imperio Club Kamenica, Rubicon Bratislava, DeJavu Bardejov, R2 Music Club Prešov, Lagúna Disco Club Bardejov, Elit Cult Club Svidník, Irish Pub Bardejov, Inferno Club Svidník, 2Space Club Košice, Inferno Club Sanok (PL), Route66 Liptovský Mikuláš, Insomnia Mielec (PL), Mega Night Club Humenné.

Kusy – DJ dobrze znany z regionalnej sceny klubowej i nie tylko, dzięki swojej karierze zwiedził wiele wyjątkowych miejsc na muzycznej mapie Polski. A już na tym wydarzeniu będzie można usłyszeć jego najlepsze klubowe brzmienia.

SandPokers – na rynku muzycznym od ponad 15 lat, zwycięzca „Dj Contest Ultra Europe 2014”, DJ pochodzący z Dębicy. Reprezentując swój indywidualny styl na scenie, daje niesamowite show podczas występów. Na swoim koncie ma występy na wielu festiwalach oraz w klubach na terenie Polski, Chorwacji oraz Holandii. Twórca wielu utworów, oraz autor licznych mashupów, które często są wykorzystywane w setach wielu DJ-ów. Otrzymał supporty od takich artystów jak: Fedde Le Garand, R3hab, Dannic, Hard Rock Sofa i wielu innych. Jego pozytywny styl i energia, którą prezentuje za konsolą oraz w swoich projektach została doceniona, dzięki czemu został oficjalnym dj-em „Ultra Party Camp” i „Party Camp”. W 2013 roku zadebiutował w chorwackich klubach na plaży Zrce. Lipiec 2014 to przełomowy moment w jego karierze, wygrał wtedy DJ Contest i wystąpił na „Ultra Europe 2014” oraz na „After Party Ultra” organizowanym przez Ultra Party Camp na plaży Zrce. Tam też rezydował przez trzy następne lata. W latach 2015-2018 rezydent Klubu Shine w Rzeszowie. Od roku 2021 do teraz jest rezydentem klubu Aloha Rzeszów i Insomnia Mielec.

Uroczyste otwarcie 40. Balonowych Mistrzostw Polski oraz 24. Międzynarodowych Górskich Zawodów Balonowych (rynek)

 • 17.00 – 20.00 Popołudnie muzyczne: Zygi Jazz Band, Leliwa Jazz Band i Slavia Dixieland Band
 • 20.30 – Otwarcie Zawodów Balonowych – Prezentacja załóg balonowych

Zygi Jazz Band – dixielandowy zespół instrumentalny kultywujący tradycje muzyki nowoorleańskiej. Koncerty zawsze cieszą się dobrym przyjęciem publiczności. Liderem zespołu jest Zygmunt Podulka. Największym, jak dotąd, sukcesem zespołu było wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „OLD JAZZ MEETING” Iława 2001 oraz II miejsce na „Mityngu Orkiestr i Trębaczy Jazzowych im. Henryka Majewskiego” w Kolbuszowej w lipcu 2006 roku. Zespół daje liczne koncerty w kraju i za granicą (Festiwal Muzyki Dixielandowej Haiduszoboszlo, Mołdawa n/Bodwou), ma na swoim koncie wywiady w radiu i telewizji oraz udział w programie „Kawa czy herbata”. W 2003 roku nagrał film „Bal w stylu Retro” wyprodukowany przez TVP3 Rzeszów. Zespół „Zygi Jazz Band” świetnie oddaje klimat muzyki jazzu tradycyjnego, najlepszych zespołów amerykańskich i polskich tego okresu.

Obecnie formacja rozszerzyła repertuar o dixielandowe aranżacje najsławniejszych kompozycji okresu dwudziestolecia międzywojennego (H. Wars, J. Petersburski, J. Wasowski). Zespół koncertuje, bawiąc publiczność swoją muzyką, która jest lekka, bardzo przyjemna, jednocześnie energetyczna, dostarczająca pozytywnych doznań. Prócz wspaniałej zabawy koncerty mają charakter edukacyjny, bo przybliżają historię muzyki amerykańskiego południa oraz najpiękniejszych standardów polskiej muzyki.

Leliwa Jazz Band – założony przez bandżystę – Edwarda Wnęka – zespół Leliwa Jazz Band powstał w 1978 roku. Nazwa pochodzi od herbu „Leliwa” przynależnego założycielom miasta Tarnowa. Początkowa nazwa Ragtime Capella podkreślała preferowanie ragtimu, lecz z czasem repertuar rozszerzono o standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga. Leliwa Jazz Band jest laureatem nagrody „Złota Tarka 2005” zdobytej na 35. Old Jazz Meeting w Iławie, a także zwycięzcą kilku innych konkursów jazzu tradycyjnego, m.in.: Konkursu im. Bogdana Styczyńskiego (2005), Konkursu „Złoty Skarabeusz” im. Henryka Majewskiego (2006).

Wyróżniony nagrodami „Uskrzydlony” (2005), „Srebrna Róża” (2013) oraz „Dukat Tarnowski” (2024) za twórczość kulturalną i promocję miasta Tarnowa. Na 49. Old Jazz Meeting otrzymał „Honorową Złotą Tarkę” za całokształt 40-letniej działalności. Stosownie do potrzeb zespół występuje w konfiguracji stacjonarnej – z perkusją i kontrabasem lub w wersji mobilnej (jako marching band) – z tarką i suzafonem. Zespół LJB corocznie bierze udział w wielu festiwalach w kraju i za granicą. Wielokrotnie odwiedził takie kraje jak: Niemcy, Francja, Czechy, Słowacja, Węgry, kraje bałtyckie. W 2006 roku zespołowi przypadł zaszczyt reprezentować polski jazz tradycyjny na Euro Jazz Festival – Rueil-Malmaisone pod Paryżem. Zagrał też na 44. Internationales Dixieland Festival Dresden 2014. Z inicjatywy muzyków LJB w Tarnowie powstało Tarnowskie Stowarzyszenie Jazzu Tradycyjnego „Leliwa”, które jest organizatorem dorocznego festiwalu „JAZZowy Rynek”. Leliwa Jazz Band regularnie występuje w jazz-klubie Bombay-Music w Tarnowie prowadzonym przez braci Józefa i Kazimierza Partyków.

Slavia Dixieland Band – zespół powstał na bazie zespołu „Jazz Band” działającego od 1999 roku przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niebylcu. W repertuarze posiada standardy jazzu tradycyjnego ery swingu, transkrypcje muzyki ludowej i popularnej. Wzoruje się na stylu nowoorleańskim, reprezentując kierunek jazzu tradycyjnego, będący syntezą bluesa, ragtime i spirituals. W 2019 roku zespół został laureatem nagrody za całokształt działalności i osiągnięcia w dziedzinie kultury, którą odebrał z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla.

2 maja 2024 (czwartek)

14.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
Dla najmłodszych (choć mile widziani i starsi) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało plenerowe warsztaty. Na każdy dzień inny temat: latające maszyny, słodkości z włóczki, pogodowy ekwipunek, sznurkowe owoce czy zastawa na piknik z myślą o wypoczynku na trawie. W strefach samodzielnej pracy na uczestników wydarzenia czekać będą sztalugi i kolorowanki. Będzie też okazja do rodzinnego ułożenia balonowych puzzli i stworzenia własnej budowli z kloców. Fani gier i miłośnicy Podkarpacia zagrać będą mogli w wielkoformatowe autorskie gry o regionie.

16.00 – 19.00 Turniej Trójek koszykarskich (parking przed halą MOSiR)
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie zaprasza na Turniej Trójek Koszykarskich w kat. OPEN. Za zajęcie I, II, III miejsca – puchary i nagrody rzeczowe!
Szczegóły: zgłoszenia, regulamin i pozostałe informacje na stronie www.mosirkrosno.pl
Uwaga! W przypadku złych warunków atmosferycznych turniej odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej

19.00 – 23.00 Scena pod Namiotem (namiot lodowiska MOSiR)
Koncerty: Krusher, Eter, Nikotyna, Stacja Uczuć

Balony nad Krosnem 2024 Krusher_scena pod namiotem.png [2.79 MB]

Nikotyna – organiczny związek muzyczny powstały na skutek pasji do muzyki rockowej, powiązanej syntetycznie z innymi gatunkami. Pierwotne połączenie poszczególnych cząsteczek, składających się na Nikotynę, miało miejsce w 2018 roku w Krośnie. Obecny skład wykrystalizował się w 2022 roku i utrzymuje jednorodne połączenie. Nikotyna posiada szereg charakterystycznych dla siebie własności powstałych z mieszaniny wszelkich pierwiastków rocka, tworzących unikalny i niespotykany dotąd klimat. Sam przekonaj się, czy to mieszanka wybuchowa.

Eter – krośnieński zespół rockowy założony w lipcu 2021 roku przez gitarzystę i absolwenta Akademii Jana Borysewicza – Maksymiliana Samborowskiego, który jest autorem muzyki i tekstów. Grupa wykonuje autorską muzykę rockową. Założeniem zespołu jest odnowienie kultu muzyki rockowej. Charakteryzuje go rasowe gitarowe brzmienie, energiczne i techniczne riffy oraz chwytliwe linie melodyczne wokalu okraszone śpiewnymi solówkami gitar. Zespół zagrał kilka koncertów plenerowych, na których zgromadził sporą publiczność i został przez nią bardzo ciepło przyjęty. 15 października 2022 roku grupa w studiu zarejestrowała dwa utwory – „Za Późno” oraz „Wojna Światów”. 14 stycznia 2023 roku – ceniony dziennikarz muzyczny Jerzy Szlachta – zaprosił grupę na wywiad do Polskiego Radia Rzeszów, podczas audycji „Rock Noc”, gdzie nastąpiła również promocja dwóch autorskich singli. 10 marca 2023 roku formacja w studiu nagrała singiel zatytułowany „Venom” oraz zrealizowała teledysk do utworu. 31 marca utwór debiutował na Podkarpackiej Liście Przebojów Polskiego Radia i w efekcie głosowania słuchaczy zajął na niej trzecią pozycję. 5 kwietnia cały skład udzielił ponad godzinnego wywiadu na żywo dla portalu Polska Muzyka Alternatywna.

Balony nad Krosnem 2024 Eter_scena pod namiotem.png [1.14 MB]

1 lipca 2023 roku we Frysztaku grupa ETER wystąpiła jako support przed Wojciechem Cugowskim. 28 lipca zespół debiutował utworem „Venom” w kultowej rozgłośni radiowej: Trójka – Program Trzeci Polskiego Radia, podczas audycji dziennikarza Marka Wiernika – „Rocka Klasyka Według Wiernika”. 3 września formacja została zaproszona przez Roberta Bartusika na wywiad do TVP3 Rzeszów w ramach Podkarpackiej Sceny Przebojów. W rozmowie z dziennikarzem udział wzięły lider i gitarzysta zespołu Maksymilian Samborowski oraz gitarzysta Michał Wołczański. Pomiędzy jesiennym i zimowym okresem koncertów klubowych grupa ETER wystąpiła podczas 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na scenie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. 20 marca formacja wzięła udział w Gali Finałowej Konkursu „Kill Me With The Music”, który wygrała jednogłośną decyzją jury. Dzięki temu zapewniła sobie koncert na Głównej Scenie podczas Rzeszowskich Juwenaliów 2024 wśród takich artystów, jak Lady Pank, Daria Zawiałow, Kwiat Jabłoni, Kayah, Dżem, Strachy Na Lachy, Golec uOrkiestra. Był to olbrzymi sukces i skok dla grupy. W dalszej części roku zespół planuje nagranie kolejnego materiału w celu wydania debiutanckiej płyty oraz dużo większą liczbę koncertów nie tylko na lokalnej scenie, zapraszając przy tym do współpracy.

Stacja Uczuć – zespół z Krosna, który rozpoczął swoją działalność w marcu 2020 na początku pandemii. W okresie kwarantannowym muzycy zaczęli grać online, gdy obostrzenia rządowe się zmniejszyły, rozpoczęli próby „na żywo”. Można powiedzieć, że koronawirus ich połączył, o czym wyczerpująco opowiadali w wywiadzie dla portalu miejskiego krosno24.pl. Grają muzykę akustyczną, jak sama nazwa zespołu wskazuje, o uczuciowej tematyce. Regularnie koncertują na żywo, mają również za sobą wiele spontanicznych występów ulicznych, m.in. w uzdrowiskach: Iwonicz, Rymanów i Krynica. Muzyka jest natchniona uczuciami, jakie towarzyszą każdemu na co dzień. Muzycy chcieli także, aby podnosiła na duchu ludzi w tych trudnych czasach, z jakimi przydarzyło się im aktualnie zmierzyć, a część tekstów jest inspirowana również prywatnymi przeżyciami członków grupy.

Krusher – polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza metalu i rocka. Krusher istnieje nieprzerwanie od listopada 2002 roku, kiedy to kilku długowłosych metalowców zaczęło standardowo od kilku prób, a zespół szlifował repertuar składający się z klasycznych utworów formacji takich jak Black Sabbath, Judas Priest i Manowar. Jednakże w niedługim czasie w sali prób „Megaton” w Krośnie powstały pierwsze autorskie kompozycje. Zespół zadebiutował na deskach Krośnieńskiego Domu Kultury w Krośnie podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2003. Miał to być jedyny koncert zespołu, ale jak pokazuje historia, ta przygoda trwa do dziś. Zespół Krusher do tej pory zagrał ponad 300 koncertów w Polsce i za granicą, w takich krajach jak: Słowacja, Czechy, Niemcy, Belgia i Hiszpania. Formacja ma na swoim koncie siedem nagrań studyjnych, koncertowe DVD, cztery teledyski i sporą liczbę tras koncertowych, m.in. z Acid Drinkers, Hunter, KAT & Roman Kostrzewski i wiele innych.

20.30 Nocny Pokaz Balonów

Balony nad Krosnem 2024 CZY POLECĄ.png [2.16 MB]

3 maja 2024 (piątek)

10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
Atrakcję w ramach Rolkowiska zapewni Jakub Flaga – instruktor jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z 6-letnim doświadczeniem prowadzenia zajęć, warsztatów, pokazów oraz imprez rolkowych. W trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej osiągnął tytuł wicemistrza Europy, drugie miejsce w pucharze świata oraz pięciokrotne mistrzostwo polski w kategorii „free jump”- skok nad poprzeczką. Celem warsztatów jest nauka bezpiecznego poruszania się na rolkach po mieście – sprawna jazda po ścieżkach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, hamowanie w nagłych sytuacjach. Instruktorowi zależy na tym, aby rodzice, którzy zdecydują się na zakup rolek swoim dzieciom, nie musieli martwić się o to, czy syn/córka potrafi zatrzymać się na przejściu dla pieszych. Często można zauważyć dzieci poruszające się na wąskich uliczkach między domami, gdzie nie mają możliwości ucieczki przed autem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu instruktorów, pokazane zostanie, jak poruszać się bezpiecznie po ulicach miasta czy osiedlowych uliczkach. Szczegółowa rozpiska działań na rolkowisku oraz godziny warsztatów i pokazów mistrzowskich będzie umieszczona na terenie rolkowiska.

11.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
Dla najmłodszych (choć mile widziani i starsi) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało plenerowe warsztaty. Na każdy dzień inny temat: latające maszyny, słodkości z włóczki, pogodowy ekwipunek, sznurkowe owoce czy zastawa na piknik z myślą o wypoczynku na trawie. W strefach samodzielnej pracy na uczestników wydarzenia czekać będą sztalugi i kolorowanki. Będzie też okazja do rodzinnego ułożenia balonowych puzzli i stworzenia własnej budowli z kloców. Fani gier i miłośnicy Podkarpacia zagrać będą mogli w wielkoformatowe autorskie gry o regionie.

19.00 KONCERT: Ogień (Balonowa scena – parking przed halą MOSiR)
Zwycięzcy 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2017 roku podczas konkursu „Debiutów” zdobyli trzy nagrody, tj. nagrodę publiczności, SAWP oraz Radio Opole. Zostali wtedy docenieni przez publiczność oraz branżę, co nie zdarza się często na festiwalach muzycznych. Hit pt. „Mary Jane”, który doprowadził zespół do tego sukcesu był grany w wielu rozgłośniach radiowych i budził zainteresowanie fanów polskiej pop-rockowej muzyki. Zespół po kilku latach przerwy wraca z nowym materiałem. Utwór pt. „Nie ma tu nic” jest początkiem nowej drogi, nowego wizerunku. Muzykę napisali Przemysław Zakrzewski oraz Hubert Urbaniak, tekst – wokalista zespołu Filip Popów.

20.30 Nocny Pokaz Balonów

21.30 KONCERT: Dawid Kwiatkowski (Balonowa scena – parking przed halą MOSiR)
Piosenkarz, autor tekstów i osobowość telewizyjna. Juror najpopularniejszego w Polsce formatu rozrywkowego „The Voice Kids”. Autor siedmiu solowych albumów studyjnych, w tym najnowszego, który na rynku pojawi się pod tytułem „Dawid Kwiatkowski”. Krążek ten pokrył się platyną, a poszczególne single stały się najpopularniejszymi przebojami minionego roku. Laureat Europejskiej Nagrody Muzycznej MTV dla najlepszego europejskiego oraz polskiego wykonawcy, zdobywca czterech nagród Nickelodeon Kids’ Choice Awards, laureat Telekamery, a także najbardziej prestiżowej nagrody muzycznej w Polsce „Bursztynowy Słowik”, którą otrzymał na festiwalu w Sopocie za hit „Bez Ciebie”. Piosenka ta głosami słuchaczy radia RMF FM została wybrana na przebój roku 2021. W 2022 zrealizował trasę „Dawid Kwiatkowski Tour”, na którą bilety rozeszły się w błyskawicznym tempie. Po niezwykle intensywnych latach swojej działalności artystycznej Dawid przygotowywał się do swojego jubileuszu. Rok 2023 to bowiem jego dziesięciolecie działalności scenicznej. Z tej okazji artysta zrealizował wyjątkowe koncertowe show, zawierające największe przeboje, które nagrał na przestrzeni minionych lat. Jego wyjątkowy jubileuszowy koncert w Operze Leśnej transmitowała Telewizja Polsat podczas Sopot Hit Festiwal i od premiery Dawid wyruszył w koncertową podróż po całej Polsce. W kwietniu 2023 premierę miał najnowszy singiel Dawida „Cafe de Paris”, który zwiastuje kolejny album artysty.

4 maja 2024 (sobota)

10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
Atrakcję w ramach Rolkowiska zapewni Jakub Flaga – instruktor jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z 6-letnim doświadczeniem prowadzenia zajęć, warsztatów, pokazów oraz imprez rolkowych. W trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej osiągnął tytuł wicemistrza Europy, drugie miejsce w pucharze świata oraz pięciokrotne mistrzostwo polski w kategorii „free jump”- skok nad poprzeczką. Celem warsztatów jest nauka bezpiecznego poruszania się na rolkach po mieście – sprawna jazda po ścieżkach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, hamowanie w nagłych sytuacjach. Instruktorowi zależy na tym, aby rodzice, którzy zdecydują się na zakup rolek swoim dzieciom, nie musieli martwić się o to, czy syn/córka potrafi zatrzymać się na przejściu dla pieszych. Często można zauważyć dzieci poruszające się na wąskich uliczkach między domami, gdzie nie mają możliwości ucieczki przed autem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu instruktorów, pokazane zostanie, jak poruszać się bezpiecznie po ulicach miasta czy osiedlowych uliczkach. Szczegółowa rozpiska działań na rolkowisku oraz godziny warsztatów i pokazów mistrzowskich będzie umieszczona na terenie rolkowiska.

14.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
Dla najmłodszych (choć mile widziani i starsi) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało plenerowe warsztaty. Na każdy dzień inny temat: latające maszyny, słodkości z włóczki, pogodowy ekwipunek, sznurkowe owoce czy zastawa na piknik z myślą o wypoczynku na trawie. W strefach samodzielnej pracy na uczestników wydarzenia czekać będą sztalugi i kolorowanki. Będzie też okazja do rodzinnego ułożenia balonowych puzzli i stworzenia własnej budowli z kloców. Fani gier i miłośnicy Podkarpacia zagrać będą mogli w wielkoformatowe autorskie gry o regionie.

19.00 KONCERT: Konrad Baum z zespołem (Balonowa scena – parking przed halą MOSiR)

Konrad Baum – wokalista, gitarzysta, lekarz, neurolog. Finalista 13. edycji programu The Voice of Poland (należał do drużyny Marka Piekarczyka). Debiutant Festiwalu Opole 2023. Razem z zespołem DOC. występował na krośnieńskiej balonowej scenie w 2017.

21.30 KONCERT: Afromental (Balonowa scena – parking przed halą MOSiR)

Afromental to zespół pełnych energii i bardzo uzdolnionych facetów. Każdy z nich to wyrazista i nietuzinkowa postać. Zarówno prywatnie, jak i na scenie stanowią bardzo zgraną grupę. Grupę, jakiej jeszcze w Polsce nie było! Muzyka, którą tworzą to wypadkowa inspiracji wszystkich członków zespołu, stylistycznie to mieszanka głównie rocka i hip-hopu. Już debiutancki album zatytułowany „The Breakthru” (2007) został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy i krytyków muzycznych. Otrzymał m.in. nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2008 w kategorii – „Album Roku Hip-Hop/R’n’B”. W czerwcu 2009, podczas festiwalu w Opolu, Afromental otrzymał statuetkę Superjedynka w kategorii „Zespół Roku” przyznawaną w głosowaniu widzów Telewizji Polskiej. W tym samym roku grupa uczestniczyła również w prestiżowej serii koncertów Hity na Czasie transmitowanych przez TVP, a także wystąpiła podczas finału konkursu Sopot Festival. W 2024 roku Zespół obchodzi swoje 20-lecie, które odbije się szerokim echem na polskim rynku muzycznym… Jesień będzie należała do AFROMENTAL!

Balony nad Krosnem 2024 Afromental_Balonowa Scena.png [1.36 MB]

5 maja 2024 (niedziela)

10.00 – 18.00 Strefa warsztatowa (tereny zielone MOSiR)
Dla najmłodszych (choć mile widziani i starsi) Regionalne Centrum Kultur Pogranicza przygotowało plenerowe warsztaty. Na każdy dzień inny temat: latające maszyny, słodkości z włóczki, pogodowy ekwipunek, sznurkowe owoce czy zastawa na piknik z myślą o wypoczynku na trawie. W strefach samodzielnej pracy na uczestników wydarzenia czekać będą sztalugi i kolorowanki. Będzie też okazja do rodzinnego ułożenia balonowych puzzli i stworzenia własnej budowli z kloców. Fani gier i miłośnicy Podkarpacia zagrać będą mogli w wielkoformatowe autorskie gry o regionie.

10.00 – 20.00 Rolkowisko (namiot lodowiska MOSiR)
Atrakcję w ramach Rolkowiska zapewni Jakub Flaga – instruktor jazdy na rolkach Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich z 6-letnim doświadczeniem prowadzenia zajęć, warsztatów, pokazów oraz imprez rolkowych. W trakcie swojej wieloletniej kariery sportowej osiągnął tytuł wicemistrza Europy, drugie miejsce w pucharze świata oraz pięciokrotne mistrzostwo polski w kategorii „free jump”- skok nad poprzeczką.

Celem warsztatów jest nauka bezpiecznego poruszania się na rolkach po mieście – sprawna jazda po ścieżkach rowerowych, chodnikach, przejściach dla pieszych, hamowanie w nagłych sytuacjach. Instruktorowi zależy na tym, aby rodzice, którzy zdecydują się na zakup rolek swoim dzieciom, nie musieli martwić się o to, czy syn/córka potrafi zatrzymać się na przejściu dla pieszych. Często można zauważyć dzieci poruszające się na wąskich uliczkach między domami, gdzie nie mają możliwości ucieczki przed autem. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu instruktorów, pokazane zostanie, jak poruszać się bezpiecznie po ulicach miasta czy osiedlowych uliczkach. Szczegółowa rozpiska działań na rolkowisku oraz godziny warsztatów i pokazów mistrzowskich będzie umieszczona na terenie rolkowiska.

14.00 – 17.00 The Clown Circus Show „Ruphert & Rico” (tereny zielone MOSiR)
Ruphert i Rico – jeden z najlepszych w Europie duet klaunów cyrkowych. Zdobywcy wielu prestiżowych nagród na festiwalach sztuki cyrkowej, przeglądach teatrów ulicznych i konkursach cyrkowych. Ruphert i Rico, przez niepowtarzalną zabawę, przynoszą uśmiech wszystkim dzieciom. Super wesołe piosenki, dynamiczna akcja, blok rozrywkowo-konkursowy, pokaz i obdarowywanie artystycznie wiązanymi, długimi balonami, malowanie buzi i włosów, deszcze baniek mydlanych i confetti, chodzenie na szczudłach, wesołe i profesjonalne prowadzenie konferansjerki… Przyniosą wszystkim uśmiech i radość!

Miejsce: tereny zielone przy Hali Sportowo-Widowiskowej MOSiR, ul. Bursaki 29 oraz rynek, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 1-5 maja 2024

Bieżące informacje na temat wydarzeń są dostępne:

 • Balony nad Krosnem (część artystyczna): Regionalne Centrum Kultur Pogranicza www.rckp.krosno.pl, www.krosno.pl, Balony nad Krosnem (Instagram)
 • Zawody balonowe: Fundacja Otwartych Serc im. B. Nykiel-Ostrowskiej; www.gorskie-zawody-balonowe.pl, facebook.com/gorskiezawodybalonowe
 • Działania sportowe: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krośnie www.mosirkrosno.pl

źródło: materiał i foto Urząd Miasta Krosno