Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Atak na magazyn z pomocą humanitarną Caritas we Lwowie. Caritas prosi o pomoc

Zdjęcie ilustracyjne

W nocy z 18 na 19 września, w wyniku ataku na Lwów, spłonął magazyn przemysłowy wykorzystywany przez Caritas-Spes Ukraina. W magazynie znajdowało się 300 ton darów z pomocą humanitarną, m.in. generatory prądu i Paczki dla Ukrainy od Caritas Polska – czytamy na stronie internetowej caritas.rzeszow.pl.

Wraz z magazynem Caritas-Spes Ukraina we Lwowie spłonęło 300 ton darów, ilość równa 15 transportom humanitarnym. Magazyn był strategicznym miejscem umożliwiającym rozładowywanie, przechowywanie transportów i dalszą dystrybucję pomocy humanitarnej na terenie całej Ukrainy. Jeszcze wczoraj dotarł ostatni transport z 33 paletami Paczek dla Ukrainy. Pomoc miało otrzymać 660 rodzin na Ukrainie – pisze w komunikacie Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

W związku z zaistniałą sytuacją Caritas Polska uruchamia działania pomocowe i ogłasza zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Wsparcia można udzielić wpłacając dowolną kwotę na konto Caritas Diecezji Rzeszowskiej 96 1020 4391 0000 6902 0002 2616 (z dopiskiem UKRAINA – LWÓW) – czytamy.

źródło: http://caritas.rzeszow.pl/