Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tylko na Wakacje.pl

Afera wizowa a poparcie dla PiS: Co pokazują sondaże?

Zdjęcie ilustracyjne

Afera wizowa a poparcie dla PiS: Co pokazują sondaże?

Afera wizowa nie wpłynie negatywnie na notowania Prawa i Sprawiedliwości – tak twierdzi niemal 40 proc. badanych w sondażach United Surveys dla RMF FM i „Dziennika Gazety Prawnej” oraz IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej”. Oba badania pokazują, że ponad 20 proc. respondentów w ogóle nie słyszało o tej sprawie.

Uczestników badania dla RMF FM i „DGP” zapytano o to, czy afera wizowa będzie miała wpływ na notowania Prawa i Sprawiedliwości.

Bardzo podobne pytanie padło w sondażu IBRiS dla RMF FM i „Rzeczpospolitej”. Brzmiało ono: „Czy Pana/i zdaniem tzw. afera wizowa zaszkodzi PiS w wyborach?”.

Kolejne pytanie zadane uczestnikom badania dla RMF FM i „DGP” brzmiało: „Jak ocenia Pan/Pani wiarygodność postulatów Prawa i Sprawiedliwości dotyczących ograniczania napływu imigrantów do Polski?”. Zdecydowanie źle wiarygodność rządzących w tej sprawie ocenia 31,1 proc. badanych, a raczej źle 16,9 proc. 13,1 proc. uczestników badania nie umiało udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

Więcej na RMF24.pl