Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

25-latek zatrzymany przez policjantów z Trzebowniska. Tymczasowy areszt na 3 miesiące

Fot. policja.pl

25-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty za kradzieże i włamania. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Trzebowniska chwilę po tym, jak usiłował włamać się do domu jednorodzinnego. Miał przy sobie rzeczy skradzione w innym miejscu. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

W ubiegły czwartek policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do domu jednorodzinnego w Trzebownisku. Na miejscu okazało się, że sprawca nie zdążył niczego ukraść, bo został spłoszony przez właściciela. Pracując na miejscu zdarzenia policjanci zauważyli idącego ulicą mężczyznę, którego zgłaszający rozpoznał jako włamywacza. Funkcjonariusze podbiegli do niego i mimo że próbował uciekać, zatrzymali go. Okazało się, że 25-latek szedł ze skradzionymi chwilę wcześniej w innym miejscu elektronarzędziami. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna w ubiegłym roku dopuścił się podobnych przestępstw. W październiku włamał się do domu jednorodzinnego w Rzeszowie skąd ukradł m. in. złotą biżuterię, dwa laptopy, głośniki, telefon komórkowy. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 10 tysięcy złotych. Część rzeczy mężczyzna sprzedał, inne wyrzucił.

W listopadzie natomiast okradł szatnie w jednej ze szkół. Tam jego łupem padły kurtki, telefon komórkowy, kilka par słuchawek i pieniądze. Wartość strat wyceniono na prawie 900 złotych.

25-latek usłyszał cztery zarzuty, dwa za kradzieże i dwa za włamania. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Zebrane w tej sprawie materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące.

źródło: policja.pl