Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

19-letni recydywista drogowy. Stracił prawo jazdy!

Fot. policja.pl

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu kierowcy fiata, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością ponad 100 km/h. Młody mężczyzna został ukarany wysoką grzywną i stracił prawo jazdy.

W sobotę po północy, policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości na al. Jana Pawła II w Krośnie. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na rozpędzonego fiata, którego kierujący przekroczył dopuszczalną w terenie zabudowanym prędkość.

Za kierownicą jadącego 104 km/h pojazdu siedział 19-letni mieszkaniec woj. małopolskiego. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że młody mężczyzna był już wcześniej dwukrotnie notowany za przekraczanie prędkości. Działał więc w warunkach tzw. „recydywy”, która oznacza podwojenie wysokości kary finansowej w przypadku złamania przez kierującego tego samego przepisu na przestrzeni 2 lat od daty popełnienia poprzedniego.

W związku z przekroczeniem obowiązującej prędkości, młody kierowca stracił prawo jazdy, otrzymał mandat w wysokości 1600 złotych i 9 punktów karnych. Zalegające mgły oraz wiosenne przymrozki sprawiają, że miejscami w regionie występują trudne warunki drogowe. Dlatego apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę oraz stosowanie się do przepisów ruchu.

źródło: policja.pl