Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Silny wiatr na Podkarpaciu. Częste interwencje strażaków

W ciągu ostatnich 48 godzin podkarpaccy strażacy wyjeżdżali ponad 1100 razy do usuwania skutków silnie wiejącego wiatru w naszym regionie.

Ponad 480 interwencji dotyczyło uszkodzonych budynków gospodarczych i mieszkalnych. Strażacy pracowali przy uszkodzonych dachach i elementach konstrukcyjnych budynków. Silne podmuchy wiatru całkowicie zerwały dachy z 10 domów i 19 budynków gospodarczych.

W powiecie dębickim i przemyskim wiatr uszkodził konstrukcje trzech domów. Poinformowany został nadzór budowlany, którego inspektorzy określą czy budynki nadają się do dalszego użytkowania.

W Pilźnie wiatr złamał drzewo, które runęło na dwa zbiorniki LPG. Doszło do rozszczelnienia zaworów i wycieku gazu. Uszkodzenie zostało bardzo szybko usunięte. Na szczęście nie doszło do pożaru.

Pozostałe interwencje dotyczyły połamanych gałęzi, konarów i drzew leżących na jezdniach, chodnikach i posesjach. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach dębickim, jasielskim i krośnieńskim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny.

źr. podkarpacie.straz.pl