Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszowscy policjanci otrzymali nowe radiowozy

Fot. policja.pl

Dzisiaj na Rynku odbyło się przekazanie rzeszowskim policjantom nowych radiowozów. Samochody zakupione zostały ze środków „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020” i środków przekazanych przez Prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. To 4 oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi, z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów.

Uroczyste przekazanie radiowozów nastąpiło o godz. 11, na rzeszowskim Rynku. W uroczystości uczestniczyli m.in. Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc, Wiceprezydent Marek Ustrobiński, Komendant Miejski Policji w Rzeszowie insp. Bogusław Kania, ks. Jan Szczupak, naczelnik wydziału ruchu drogowego i komendanci komisariatów, do których trafią samochody.

Prezydent Ferenc przywitał gości, przedstawicieli mediów oraz mieszkańców. W swoim wystąpieniu podkreślił znakomitą współpracę władz miasta z rzeszowskimi policjantami. Przypomniał, że miasto regularnie wspiera rzeszowską Policję środkami na realizację różnych zadań. W grudniu 2017 roku do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie trafiły dwa nowe radiowozy, współfinansowane przez władze miasta Rzeszowa. W styczniu 2018 roku dla policjantów drogówki miasto zakupiło motocykl Harley-Davidson. Uświetni on trwające obecnie Centralne obchody Święta Policji w Warszawie. Współpraca samorządu z rzeszowską komendą ma również wpływ na wysokie poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta.

Gdzie trafią radiowozy?

Komendant Miejski Policji w Rzeszowie podziękował prezydentowi za okazane wsparcie i podkreślił znaczenie współpracy z władzami miasta na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców. Dziękując za nowe radiowozy, komendant podkreślił znaczenie nowoczesnego napędu hybrydowego, przyjaznego dla środowiska.

Następnie radiowozy poświęcił ks. Jan Szczupak, proboszcz kościoła farnego w Rzeszowie, po czym Prezydent przekazał kluczyki do samochodów ich użytkownikom.

Samochody to oznakowane radiowozy marki Toyota Corolla kombi z napędem hybrydowym i automatyczną skrzynią biegów. Wyposażone w silniki o pojemności 1.8 l, o mocy całkowitej 125 kw mocy, z których 73 kw przypada na silnik spalinowy i 53 kw generuje silnik elektryczny (łącznie ok. 166 km) i prędkości maksymalnej 180 km/h. Każdy radiowóz kosztował około102 tys. złotych. To pierwsze samochody z napędem hybrydowym, które będą wykorzystywane w służbie przez rzeszowskich policjantów i jedne z pierwszych w skali całego kraju.

Radiowozy trafią do policjantów Komisariatu Policji I na Nowym Mieście, Komisariatu Policji II na Baranówce, Komisariatu Policji Rzeszów-Śródmieście i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

źródło: policja.pl