Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów Rockets poznali rywali na zapleczu futbolowej elity

Fot. Aleksandra Rzepecka/materiały prasowe LFA

RZESZÓW. Liga Futbolu Amerykańskiego opublikowała pierwsze informacje dotyczące przyszłorocznego sezonu. W LFA2, czyli na drugim poziomie rozgrywkowym w 2019 roku ponownie wystąpią Rzeszów Rockets. Rakiety trafiły do grupy wschodniej.

128 meczów na czterech szczeblach rozgrywkowych, ponad 215 godzin internetowych transmisji, 5 spotkań w telewizji kablowej Vectra i ponad półtora tysiąca zarejestrowanych zawodników – to tylko niektóre liczby, jakimi pochwalić się może Liga Futbolu Amerykańskiego po sezonie 2018. 17 listopada we Wrocławiu odbyło się spotkanie przedstawicieli klubów występujących w LFA, na którym podsumowano tegoroczne rozgrywki i dyskutowano nad dalszymi planami rozwoju futbolu amerykańskiego w Polsce. Zatwierdzony został już również wygląd przyszłorocznych rozgrywek elity, czyli LFA1 oraz jej zaplecza – LFA2.

Rockets tegorocznego sezonu nie mogą zaliczyć do szczególnie udanych, bowiem nie udało im się awansować do fazy play-off. Rzeszowianie nadzieje na wyjście z grupy mieli aż do ostatniej kolejki sezonu zasadniczego, jednak ostatecznie sztuka ta im się nie udała i zakończyli kampanię 2018 z bilansem dwóch zwycięstw i czterech porażek. W stolicy Podkarpacia liczą więc, że w przyszłym roku uda się poprawić ten wynik.

LFA2podobnie jak w tym roku podzielona będzie na dwie grupy. Rakiety na wschodzie rozegrają w sezonie zasadniczym po dwa mecze z Tytanami Lublin, Silesia Rebels oraz derby podkarpacia z Przemyśl Bears. Dwie najlepsze drużyny w obu grupach awansują do półfinałów. W grupie wschodniej znaleźli się Angels Toruń, Białe Lwy Gdańsk, Jaguars Kąty Wrocławskie i Miners Wałbrzych.

Przyszłoroczny sezon LFA2 wystartuje 8 czerwca 2019 roku. Szczegółowy terminarz zostanie podany w najbliższych miesiącach. Mecze w ramach LFA będzie można już niebawem oglądać nie tylko za pośrednictwem internetowych transmisji, ale również na „szklanym ekranie” na kanale 250 telewizji kablowej Vectra. Sezon futbolowy ruszy natomiast 23 marca, kiedy to do gry przystąpią drużyny z najwyższej ligi – LFA1. Aktualnym mistrzem Polski są futboliści Lowlanders Białystok, którzy 21 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu na oczach niemal pięciu tysięcy kibiców sensacyjnie pokonali obrońców tytułu – Panthers Wrocław 14:13.

źr. Informacja prasowa Ligi Futbolu Amerykańskiego