Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Rzeszów: Jutro utrudnienia w ruchu w związku z obchodami święta Bożego Ciała

Zdjęcie ilustracyjne

RZESZÓW. Już jutro tj. czwartek 20 czerwca obchodzone będą uroczystości Bożego Ciała. W związku z organizowanymi procesjami całkowicie lub częściowo zostaną zamknięte niektóre ulice na terenie Rzeszowa. W tych miejscach, policjanci będą kierować ruchem i organizować objazdy.

Główne uroczystości Bożego Ciała w Rzeszowie, rozpoczną się o godz. 9. W związku z tym zamknięty zostanie czasowo ruch pojazdów na Placu Farnym, gdzie odbywać się będzie uroczysta msza święta. Procesja wyruszy po mszy z Placu Farnego, następnie przejdzie ulicami 3-go Maja, Zamkową, Lisa Kuli, Cieplińskiego, Sokoła do Kościoła Ojców Bernardynów. Utrudnienia na tych ulicach mogą potrwać do godz. 12. Ulice 3-go Maja, Zamkowa i Lisa Kuli, będą w czasie przejścia procesji czasowo zamknięte dla innych uczestników ruchu. 

Kolejne zgłoszone procesje wyruszą:

 • Parafia pw. Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Dąbrowskiego 71 w Rzeszowie, w godzinach 17 – 18 procesja przejdzie ul. Dąbrowskiego, w kierunku skrzyżowania z ul. Powstańców Warszawy, jednym pasem ruchu do wejścia w teren osiedla, zakończenie przy kościele OO. Dominikanów w Rzeszowie;
 • Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy ul. Bursztynowa w Rzeszowie – o godz. 11 procesja wyjdzie z Kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Rzeszowie – Załężu, dalej ul. Ks. Jana Stączka do ul. Jana Ziemiańskiego, następnie przejdzie obok kościoła ponownie wejdzie w ul. Jana Stączka w kierunki OSP i okrążając budynek OSP zawróci w kierunku kościoła, gdzie się zakończy;
 • Parafia Matki Bożej Śnieżnej, ul. Kazimierza Guzego 6 – procesja rozpocznie się ok. godz. 12.50. Przejdzie ulicą Budziwojską od nowego kościoła do Domu Kultury „Budziwój”, skąd powróci na plac kościelny i zakończy się ok. godz. 14.30.
 • Parafia Wniebowzięcia NMP w Rzeszowie – Zalesiu – procesja rozpocznie się ok. 12.45, przejdzie ul. Zelwerowicza i Robotniczą;
 • Parafia Św. Michała Archanioła ul. Św. Michała Archanioła w Rzeszowie – procesja w godz. 16 do 17, przejdzie od kościoła pw.  Św. Michała Archanioła ulicami Wiosenna, Mieszka I, Kwietniową, Św. Michała Archanioła w kierunku Wiosennej.
 • Parafia pw. Judy Tadeusza, ul. Wita Stwosza w Rzeszowie (Osiedle Kmity) w godzinach 13.30 – 15.00, procesja przejdzie ulicami Chruściela, Bohaterów, Wyspiańskiego, Wita Stwosza do kościoła;
 • Parafia pw. Narodzenia NMP, ul. Staroniwska 78 w Rzeszowie, w godzinach od 11.30 do 13.15 procesja wyruszy z kościoła parafialnego ul. Staroniwską 78. Następnie przejdzie ulicami Staroniwską, Strzelniczą, Jana Wywrockiego i zakończy się przy Krzyżu Jubileuszowym;
 • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Pl. Św. Józefa  – ok. godz. 12.20 procesja wyruszy spod kościoła przy Placu Św. Józefa i przejdzie ul. Jarową, gdzie zakończy się przy posesji 220 ok. godz. 14.00;
 • Uroczystości Bożego Ciała organizowane przez Katedrę Rzeszowska i Spółdzielnię Metalowiec w godz. 11.45 – 14.30. Ołtarz główny usytuowany będzie na terenach zielonych pomiędzy ulicami Graniczną a Zieloną przy Cmentarzu – Pomniku „W hołdzie żołnierzom AK”. Po mszy św. procesja przejdzie ul. Cichą, Kwiatkowskiego, Graniczną, gdzie zakończy się przy budynku Graniczna 4A.
 • Parafia pw. Św. Jadwigi Królowej ul. Rejtana 21 procesja rozpocznie się o godz. 14.45, przejdzie chodnikiem wzdłuż Al. Rejtana w kierunku ul. Kustronia, następnie przejdzie ul. Kustronia i ul. Monte Cassino gdzie zakończy się.
 • Parafia pw. Św. Józefa Kalasancjusza ul. Lwowska 125. O godz. 11.30 procesja wyjdzie z kościoła i przejdzie ulicami Lwowską, Kujawską,  ul. Leszka Czarnego, Anny Jagiellonki, Bolesława Śmiałego Królewską, Saką gdzie procesja zakończy się ok. godz. 13.30.
 • Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Krasnem procesja rozpocznie się około godz. 11.15, przejdzie drogą powiatową w stronę Szkoły Podstawowej, w kierunku Strażowa. Dalej procesja skręci  w prawo na drogę gminną i powróci drogą parafialną obok plebanii do zabytkowego kościoła, wyjdzie na drogę powiatową do kościoła nowego. Procesja potrwa do godz. 12.30.
 • Parafia pw. Św. Józefa przy ul. Partyzantów 38 – procesja rozpocznie się ok. o godz. 13.30 i wyjściu spod  kościoła przejdzie ulicami Partyzantów, Lubelską, Staromiejską. Zakończy się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 3.
 • Parafia pw. Błogosławionej Karoliny Kózki w godz. 13.540 – 15.30 procesja przejdzie ulicami Kościelną, Dukielską, Krośnieńską, Sanocką i powrót ul. Kościelną;
 • Parafia pw N.M.P. Królowej Polski w Strażowie – procesja rozpocznie się ok. godz. 10.00 i przejdzie od kościoła droga powiatową w kierunku Krzemienicy do posesji 57. Tam procesja zakończy się ok. godz. 12.00.

Koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha”

W czwartek, 20 czerwca godz. 18.30 – 23, w Parku Sybiraków odbędzie się również koncert ,,Jednego Serca Jednego Ducha”. W koncercie może uczestniczyć nawet ponad 20 tys. osób. W tym roku miejsce koncertu zostanie wygrodzone barierkami. W związku z koncertem, w godzinach od 17 do północy, w rejonie ulic Krakowskiej, Okulickiego, Wyzwolenia, Ofiar Katynia, Broniewskiego, mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Więcej o koncercie można przeczytać na stronach organizatora.

Policjanci informują, że dla uczestników koncertu dojeżdżających autokarami, wyznaczono parkingi dla autokarów przy ul. Krakowskiej – parking przed sklepem Lidl, ul. Okulickiego 20 – parking przed sklepem Unimet i ul. Okulickiego 14, parking przed Hipermarketem Kaufland,  przy Al. Wincentego Witosa – parking przy Hipermarkecie B1, przy Al. Wyzwolenia 6 – parking PKS Rzeszów i Al. Wyzwolenie 2 – parking Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego,  przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej 14 – parking przed sklepem FRAC&Cerrefour,  parking przy ul. Wspólnej 4 oraz na parkingu 34. Wojskowego Oddziału Gospodarczego przy ul. Krakowskiej 11D wjazd od Al. Witosa z zastrzeżeniem, że na ten parking kierowca wjeżdża sam, po wcześniejszym wysadzeniu uczestników koncertu. Wejście i wyjście na parking dla kierowców przewidziane jest od ul. Krakowskiej. Dla uczestników dojeżdżających samochodami osobowymi przeznaczono parkingi przy CH Nowy Świat, sklepach Kaufland i Rotunda przy Al. gen. Okulickiego, na stacji paliw Watkem, przy ul. Leopolda Okulickiego, przy Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej ul. Orla 17, przy Hipermarkecie B1, przed sklepem FRAC&Cerrefour, na Al. Wyzwolenie 2 i ul. Wspólnej 4, wzdłuż ul. Baczyńskiego oraz na terenie najbliższych osiedli.

Mając na uwadze właściwą organizację ruchu, przypominamy o stosowaniu się do przepisów ruchu drogowego w trakcie parkowania oraz wyborze właściwego miejsca parkingowego, które nie będzie utrudniało przejazdu innych pojazdów.

źródło: policja.pl