Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podkarpacie. Wzrosła liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy

W pierwszych trzech kwartałach 2018 roku nieco wzrosła liczba osób poszkodowanych w wypadkach przy pracy w porównaniu z tym samym okresem 2017 roku. W przeliczeniu na 1 tys. pracujących, na Podkarpaciu było stosunkowo niewielu poszkodowanych w wypadkach przy pracy w porównaniu z innymi województwami.

Według wstępnych danych od stycznia do września 2018 roku w województwie podkarpackim wypadkom przy pracy uległo 2327 osób. Poszkodowanych ze skutkiem śmiertelnym było 5 osób, a z ciężkim uszkodzeniem ciała 11 osób.

Na 1 tys. osób pracujących, poszkodowanych w wypadkach przy pracy na Podkarpaciu było 3,89. Pod względem liczby poszkodowanych na 1 tys. pracujących, Podkarpacie plasowało się na trzecim miejscu. Najmniej poszkodowanych było w województwie mazowieckim – 2,83, a najwięcej w województwie dolnośląskim – 5,25.

Liczba dni niezdolności do pracy, w wyniku wypadków przy pracy w pierwszych trzech kwartałach br. na Podkarpaciu wyniosła 84,0 tys. Na jednego poszkodowanego było to 36,2 dni.

Źródło: Urząd Statystyczny w Rzeszowie