Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Były siatkarz Asseco Resovii, Bartosz Kurek Najlepszym Sportowcem 2018 roku

Fot. Bartosz Kurek Instagram

Bartosz Kurek został najlepszym sportowcem 2018 roku. Mistrz świata wyprzedził m.in. Kamila Stocha i Michała Kubiaka.

Bartosz Kurek wygrał plebiscyt Przeglądu Sportowego na najlepszego sportowca 2018 roku. Były zawodnik Asseco Resovii wyprzedził Kamila Stocha (drugie miejsce) oraz Michała Kubiaka (trzecie miejsce). Co ciekawe, jest to pierwsze zwycięstwo siatkarza w historii całego Plebiscytu.

– Byłbym głupcem, gdybym pomyślał, że to nagroda tylko dla mnie. Panowie, to dla Was! Tak dziękują Wam Polacy – powiedział Kurek do kolegów z drużyny. Siatkarz zwrócił się także do Kamila Stocha, który zajął w Plebiscycie drugie miejsce. – Kamil jesteś bogiem. Ja tu tylko wskoczyłem na chwilę – dodał.

Bartosz Kurek w sezonie 2015/2016 był zawodnikiem Asseco Resovii. Jego przyjście do rzeszowskiego klubu wzbudziło ogromne zainteresowanie. Jeden z najlepszych polskich siatkarzy, przyczynił się do sukcesu Resovii. To właśnie w tym sezonie, rzeszowscy siatkarze zdobyli srebro PlusLigi.

Najlepsza dziesiątka Plebiscytu:

  1. Bartosz Kurek
  2. Kamil Stoch
  3. Michał Kubiak
  4. Justyna Święty-Ersetic
  5. Adam Kszczot
  6. Bartosz Zmarzlik
  7. Anita Włodarczyk
  8. Andrzej Bargiel
  9. Robert Lewandowski
  10. Michał Haratyk