Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Boguchwała. Pijany kierowca wjechał w ogrodzenie

Fot. policja.pl

Ponad 1,7 promila wykazało badanie stanu trzeźwości u kierującego, który wczoraj w Boguchwale był sprawcą zdarzenia drogowego. 38-latek, jadąc samochodem marki Pontiac, najechał na krawężnik, stracił panowanie nad samochodem, uderzył w znak drogowy, a następnie uszkodził ogrodzenia dwóch posesji.

Jak wynika z relacji świadków, kierujący wysiadł z samochodu i próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Został ujęty przez przechodniów i przekazany policjantom.

Od 38-letniego kierującego wyczuwalny był alkohol. Kierowca jednak odmówił poddania się badaniu na alkomacie. Po przewiezieniu do szpitala, gdzie pobrano od niego krew, zgodził się na badanie. Potwierdziło ono, że był nietrzeźwy i wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Policjanci odholowali uszkodzony samochód i zatrzymali dowód rejestracyjny auta. Zatrzymali również prawo jazdy 38-latka. Mężczyźnie grozi odpowiedzialność za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

źródło: policja.pl