Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Autostrada A4. Młody mężczyzna chciał popełnić samobójstwo

Szybka reakcja trzech mieszkańców powiatu łańcuckiego być może uratowała życie niedoszłemu samobójcy. Świadkowie widząc stojącego na krawędzi wiaduktu młodego mężczyznę niezwłocznie ruszyli z pomocą.

Do zdarzenia doszło w sobotę po godz. 13. Przejeżdżający jednym z wiaduktów autostrady A4 mieszkańcy gminy Czarnej zauważyli młodego mężczyznę, stojącego za barierką ochronną. Widząc to, zatrzymali swoje pojazdy i powoli podeszli do desperata, który groził, że skoczy. Po krótkiej rozmowie udało im się przekonać roztrzęsionego mężczyznę, aby z ich pomocą przeszedł z powrotem przez balustradę.

Niedoszłym samobójcą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Przyczyną jego desperackiego kroku miały być problemy osobiste. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.

Godną naśladowania postawą wykazali się natomiast świadkowie zdarzenia. Dzięki ich szybkiej reakcji i chęci niesienia pomocy nie doszło do tragedii.

źródło: policja.pl