Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

54-latek ukradł kosiarkę. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia!

Fot. Policja

Zarzut kradzieży usłyszał 54-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna z przydomowego trawnika zabrał kosiarkę, którą następnie zamierzał sprzedać. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

W ubiegłym tygodniu, dyżurny łańcuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie gminy Żołynia. Łupem złodzieja padła kosiarka znajdująca się na ogrodzonej posesji. Wartość skradzionego mienia poszkodowana wyceniła na około 1000 zł.

Policjanci szybko ustalili sprawcę kradzieży. Okazał się nim 54-letni mieszkaniec gminy Żołynia. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieobecność właścicielki, która po koszeniu trawy, poszła do domu na krótki odpoczynek. 54-latek wszedł na jej posesję, skąd zabrał kosiarkę i ukrył w pobliskim lesie. Skradzione mienie zamierzał sprzedać.

Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty. Policjanci odzyskali również skradzioną kosiarkę, która wróciła już do właścicielki.

źródło: Policja