Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

41-latek ukradł z placówki bankowej terminal internetowy. Policjant po służbie zatrzymał złodzieja

 

Fot. policja.pl

Krośnieński policjant, w czasie wolnym od służby, zatrzymał złodzieja. Mężczyzna dzień wcześniej ukradł z placówki bankowej terminal internetowy. Funkcjonariusz rozpoznał sprawcę na jednym z krośnieńskich osiedli.

Do kradzieży doszło pod koniec sierpnia br. w jednej z placówek bankowych w Krośnie. Sprawca wykorzystał chwilową nieuwagę pracowników i ukradł przenośny terminal internetowy. Wizerunek złodzieja utrwaliła kamera bankowego monitoringu.

Mężczyzna nie cieszył się długo przestępczym łupem, bo już następnego dnia został zatrzymany. Będący poza służbą policjant rozpoznał sprawcę na osiedlu Markiewicza w Krośnie. Funkcjonariusz ustalił, gdzie znajduje się skradziony terminal, powiadomił dyżurnego jednostki o podjętej interwencji i wezwał na miejsce umundurowanych kolegów.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariusza, mężczyzna został zatrzymany, a  terminal wrócił do placówki bankowej. Sprawcą okazał się 41-letni krośnianin. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Funkcjonariusz Ogniwa Interwencyjnego Wydziału Prewencji krośnieńskiej jednostki swoim zdecydowanym działaniem potwierdził, że policjantem jest się nie tylko na służbie, ale również poza nią.

Źródło: policja.pl