Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

23-latek z Podkarpacia skoczył na główkę! „Wynurzył się z wody nieruchomy”

Fot. policja.pl

Do nieszczęśliwego wypadku podczas kąpieli doszło w sobotę nad jeziorem w Okunince. Z poważnymi obrażeniami ciała do jednego z lubelskich szpitali trafił 23-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego po tym, jak na główkę skoczył z pomostu do wody. Niewykluczone, że czekać go będzie długotrwałe leczenie i rehabilitacja. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę podczas korzystania z wody.

Do tego zdarzenia doszło w sobotę po godz. 17 w miejscowości Okuninka.  Jak ustalili wstępnie policjanci, 23-letni mieszkaniec woj. podkarpackiego wraz z grupą znajomych przyszedł na niestrzeżone kąpielisko. Po skoku z pomostu na główkę wynurzył się z wody nieruchomy, z twarzą zwróconą do dołu. Młody mężczyzna został wyciągnięty z wody przez kolegów.

23-latek był nieprzytomny. Na ratunek pośpieszył świadek zdarzenia, który podjął czynności reanimacyjne. Przybyli na miejsce ratownicy wodni, którzy w niedalekiej odległości pracowali na strzeżonym kąpielisku, przejęli czynności ratownicze.

Młody mężczyzna śmigłowcem został przetransportowany do lubelskiego szpitala, gdzie zajęli się nim lekarze.  Pobrana został również od niego krew do badań na zawartość alkoholu. 23-latek jest w poważnym stanie. Niewykluczone, że czeka go długotrwałe leczenie i rehabilitacja.

źródło: policja.pl