Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Od 1 października zmiany w cennikach MKS

RZESZÓW. Od 1 października 2018r. następują zmiany w cennikach Międzygminnej Komunikacji Samochodowej. Szczegółowe informacje poniżej.

  1. NOWA ULGA NA LINIACH MKS

– KARTA SENIOR  – POW. 70 LAT

  • Nieograniczona ilość przejazdów  na cały rok
  • Przejazdy po terenie Gmin i  do/z Rzeszowa
  • Bilety dla Wszystkich Seniorów niezależnie od miejsca zameldowania
  • Uprawnienie nabywają Seniorzy, którzy ukończyli 70 rok życia
  • Postawą do przejazdów  jest wyrobienie imiennej karty elektronicznej  (SENIOR) w cenie 11 zł za rok
  1. Dodatkowe grupy uprawnionych do zakupu biletu socjalnego za 10 zł ważnego maksymalnie 365 dni :

– Niewidoma osoba – ofiara działań wojennych

– Kombatanci i osoby represjonowane oraz wdowcy i wdowy po nich

– Inwalida wojenny i wojskowy / grupa inna niż I / Weteran  inwalida

– Inwalida wojenny  i wojskowy/I – grupa  inwalidzka

– Opiekun inwalidy wojennego i wojskowego /I-grupa inwalidzka/ w podróży

– Osoby niepełnosprawne – mieszkańcy gmin  ZG PKS – z orzeczeniem określającym znaczny stopień niepełnosprawności lub całkowitą niezdolność do pracy i samodzielnej egzystencji (dawna I grupa inwalidzka, wraz z opiekunem na podstawie EM-karty osoby uprawnionej do ulgi)

– Niewidomi mieszkańcy gmin ZG PKS wraz z przewodnikiem towarzyszącym im w pojeździe( wraz z przewodnikiem po 13 roku życia na podstawie EM-karty  osoby uprawnionej do ulgi)

– Dzieci niepełnosprawne – mieszkańcy gmin ZG PKS – uczęszczające do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych lub przedszkolach oraz uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczęszczający do szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponad gimnazjalnych i policealnych   wraz z opiekunem, który podróżuje z uprawnionym, po uprawnionego lub po odwiezieniu uprawnionego, wyłącznie na trasie od miejsca zamieszkania do placówki oświatowej i z powrotem, oraz do ośrodków rehabilitacyjno-wychowawczych, domów pomocy społecznych ośrodków wsparcia, zakładów opieki zdrowotnej, poradni Psychologiczno-pedagogicznej w tym poradni specjalistycznej  (opiekunem na podstawie odrębnej EM-karty osoby uprawnionej do ulgi).

Źródło: zgpks.rzeszow.pl