
Czarzasty: Zrobiliśmy masę błędów
„Jeżeli chodzi o wynik wyborów, zrobiliśmy masę błędów. Musimy wszystkie te błędy sobie spisać i na bazie tych błędów oraz rzeczy, które się wydarzyły, podjąć stosowne decyzje. Jakie to błędy? Po pierwsze mogliśmy lepiej ułożyć listy” (…). Po drugie kwestia dokładnego przemyślenia elektoratu, sprawa propozycji dla kobiet, sprawa propozycji dla młodego pokolenia . Dalej błędy związane z kampanią wyborczą -jedni ją robili, drudzy -nie” – mówił Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy i wicemarszałek Sejmu RP w Porannej Rozmowie w RMF FM.
„Pewnie płacimy też za to, co dzieje się w rządzie. W tym rządzie musimy być bardziej wyraziści i w tym rządzie musimy bardziej walczyć o sprawy, które ludziom obiecaliśmy w kampanii wyborczej” – dodał.
„Nie szukam winy na zewnątrz, szukam winy wewnątrz, szukam winy w sobie. Pytanie oczywiście o wnioski. Wnioski jutro czy pojutrze wyciągnięte nie będą. Na pewno musimy zrobić olbrzymie badania. Te badania zbędziemy robili we wrześniu” – stwierdził. „Każda decyzja jest możliwa. Zbierzemy Zarząd, Radę Krajową. Ja dopuszczam w swojej głowie emocjonalnie każdą decyzję”.
Zapytany o to czy rozważa również własną rezygnację, odpowiedział: „ Ależ oczywiście. Jeżeli będzie taka potrzeba, jeżeli to to przemyślimy, jeżeli będzie taka decyzja -nie będzie tu żadnej walki w tej sprawie. Bo w sumie chodzi o to, żeby postulaty lewicowe były realizowane. Mamy 3,5 roku rządów przed sobą. W tym rządzie jesteśmy po raz pierwszy od 18 lat ,wielu rzeczy się uczymy, nie wszystkie nam wychodzą, bo nie wszystkie umiemy. Jest dobry moment na podsumowanie historii”.
„Pytał pan o przykręcenie śruby . Jak ja usłyszę to od Donalda Tuska , to to będzie, a dzisiaj mamy koalicję, spotykamy się dzisiaj, jak ja usłyszę to od Donalda Tuska to będzie to materiał do poważnych przemyśleń” – oświadczył.
„Partia Razem jest naszym partnerem, myślę o nich dobrze. Myślę, że mają taki sam problem jak my. Też muszą przemyśleć to, co się wydarzyło” – dodał.
źródło: rmf24.pl

