Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Podsumowanie działań „Boże Narodzenie 2018”. Dwie osoby poniosły śmierć na drodze

Fot. Policja

Podczas tegorocznych działań „Boże Narodzenie 2018” na drogach naszego regionu doszło do 16 wypadków, w których 22 osoby zostały ranne, a dwie poniosły śmierć na drodze. Funkcjonariusze zatrzymali i udaremnili dalszą jazdę 34 nietrzeźwym kierowcom.

Podczas prowadzonych działań policjanci odnotowali dwa tragiczne wypadki z udziałem pieszych. Do pierwszego z nich doszło w piątek, w pierwszym dniu działań, w Zwierniku w powiecie dębickim. Ciało 40-letniego mężczyzny odnaleziono w przydrożnym rowie. Prawdopodobnie został potrącony przez samochód, którego kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w niedzielę w Strzyżowie. Kierujący hondą potrącił kobietę przechodzącą przez jezdnię, w rejonie skrzyżowania. Mimo wysiłków lekarzy, życia 60-letniej mieszkanki powiatu strzyżowskiego nie udało się uratować.

Mimo, że warunki drogowe były trudne, kierowcy jeździli bezpiecznie. Wczoraj, w drugi dzień Świąt, mimo że był to dzień powrotów, policjanci nie odnotowali żadnego wypadku. W ciągu sześciu dni, funkcjonariusze zatrzymali 34 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Podczas ubiegłorocznej akcji było ich 49.

Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa, byli zwłaszcza na głównych drogach regionu i tam, gdzie ruch był największy. Reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie – zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Nie było pobłażliwości dla pijanych kierowców.

źródło: policja.pl