Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Jak parkować samochód podczas wichury?

Zdjęcie ilustracyjne

Silny wiatr może wyrządzić spore szkody, zarówno w budynkach, jak i pozostawionych na otwartej przestrzeni obiektach. Do drugiej grupy należą samochody. Chcesz wiedzieć, co zagraża pojazdowi podczas silnego wiatru? Są to nie tylko spadające gałęzie. Zachęcamy do przeczytania poniższego artykułu.

Sprawdź pogodę przed wyjazdem

Silny wiatr, burza i inne zjawiska pogodowe mogą znacznie utrudniać nie tylko znalezienie bezpiecznego miejsca na zaparkowanie samochodu, ale także po prostu jazdę. Dlatego warto zaplanować wyjazd i trasę tak, aby zminimalizować jazdę w niekorzystnych warunkach.

Jednak, jeśli jesteś już zmuszony do jazdy w silnym wietrze, to warto pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim trzymaj kierownicę mocno oboma rękami – dzięki temu będziesz mógł pewniej wykonywać wszystkie manewry. Ważne będzie też dostosowanie prędkości do panujących warunków, czy jej zmniejszenie.

Powinieneś być też bardziej uważny na drodze. Zwracaj baczniejszą uwagę na wszystkich innych kierujących. W końcu oni także narażanie są na takie warunki pogodowe, a to, co będzie działo się z ich pojazdami, ma także wpływ na Ciebie.

Gdzie zaparkować podczas wichury?

Oprócz jazdy utrudnione jest także tytułowe parkowanie. Najlepszym miejsce na pozostawienie pojazdu jest oczywiście garaż. Tam Twojemu samochodowi nie zagrażają żadne gałęzie ani inne przedmioty. Niestety nie każdy ma swój garaż lub taki wynajmuje. Alternatywą jest parking podziemny lub hala garażowa. One także gwarantują, że część drzewa czy jakakolwiek inna rzecz porwana przez wiatr nie wyrządzi szkody w samochodzie. Jednak również to nie jest miejsce, z którego może skorzystać każdy kierowca. Co więc zrobić?

Parkuj z dala od potencjalnych zagrożeń

Oczywiście nie możesz przewidzieć wszystkiego, co zdarzy się w czasie wichury, możesz za to zminimalizować ryzyko związane z uszkodzeniem Twojego samochodu. Przede wszystkim więc zaparkuj z dala od drzew. Spadająca lub porwana przez wiatr gałąź może być bardzo ciężka i wyrządzić naprawdę spore szkody w samochodzie. Dlatego im mniej drzew w pobliżu miejsca, w którym zaparkowałeś tym lepiej.

Staraj się też zaparkować tam, gdzie w pobliżu nie ma żadnych obiektów, które wiatr potrafiłby porwać, a które mogłyby  zagrażać Twojemu samochodowi. Mogą to być np. krzesła, kosze na śmiecie i inne tego typu przedmioty. Dobrym pomysłem jest zaparkowanie na otwartej i pustej przestrzeni. Istnieje tam mniejsze ryzyko zniszczeń niż w miejscach, mocno zabudowanych, gdzie znajduje się potencjalnie dużo przedmiotów zagrażających pojazdom. Ogrodzony parking także może być dobrym pomysłem do zaparkowania.

Czy znalezienie miejsca do zaparkowania wystarczy?

Oczywiście, jeśli nie parkujesz w garażu czy podziemnym parkingu to nigdy nie będziesz miał pewności, że wichura nie wyrządzi szkód w Twoim samochodzie. Dlatego warto mieć także AC. Co prawda, ubezpieczenie samochodu od wiatru nie występuje jako osobny produkt, ale w LINK4 w ramach AutoCasco możesz liczyć na pomoc, kiedy Twoje auto zostanie uszkodzone przez wiatr.

Jak ubezpieczyć samochód od skutków wiatru?

Możesz wykupić odpowiednią polisę w LINK4. Na stronie internetowej zapoznasz się z pełną ofertą ubezpieczenia, a także je wykupisz. Jeśli wolisz spotkać się z agentem osobiście lub skontaktować telefonicznie pod numerem 22 444 44 44 to także masz taką możliwość. W obu przypadkach możesz nie tylko poznać ofertę, ale także wykupić ubezpieczenie. Oferta LINK4 to oczywiście zabezpieczenie samochodu na wypadek także innych sytuacji, nie tylko silnego wiatru.

Szczegółowe informacje o produktach, limitach i włączeniach, a także OBU dostępne są na stronie LINK4.

Materiał powstał przy współpracy z LINK4.

artykuł sponsorowany