Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Żużel wróci do Rzeszowa? „Jest nadzieja, że w 2020 roku wystartujemy w lidze”

W środę doszło do spotkania działaczy ZKS Stali Rzeszów  z wiceprezydentem Rzeszowa Stanisławem Sieńko.O sprawie pisze Przegląd Sportowy.

– Jest nadzieja, że w 2020 roku wystartujemy w lidze. Prezydent chce nam pomóc – mówi cytowany przez przegladsportowy.pl, Józef Lis, prezes sekcji żużlowej ZKS Stali Rzeszów.

– Byliśmy u prezydenta w dwóch sprawach – opowiada Lis. – Po pierwsze czy nam pomoże, aby powstała drużyna ligowa w Rzeszowie. Chodzi o konkretne wsparcie miasta. To które było dotąd jest niewielkie, a do tego połowę wydajemy na wynajem toru. Jest grupa osób, których nazwisk zdradzić jeszcze nie mogę, które chce reaktywować drużynę ligową. Chcą założyć nowy klub. Przy ZKS Stal to niemożliwe, bo cały klub ma długi i gdy tylko pojawiają się środki w sekcji żużlowej, to komornik je zabiera, choć nie są nasze. Powstanie nowego klubu jest więc niezbędne. Prezydent zadeklarował, że w takiej sytuacji możemy liczyć na pomoc miasta – pisze Przegląd Sportowy.

Cały artykuł znajduje się tutaj.

źródło: przegladsportowy.pl