Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak prof. UR

31 grudnia 2019 roku zmarła dr hab. Marlena Makiel-Hędrzak prof. UR.

Msza święta żałobna odprawiona zostanie w sobotę 4 stycznia 2020 roku o godz. 9.30 w Kościele p.w. św. Piotra i Jana z Dukli w Krośnie (ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego 30). Różaniec przed mszą św. o godz. 9.00.

Profesor Marlena Makiel-Hedrzak pracowała w Zakładzie Rysunku i Kształtowania Przestrzeni w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Ukończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Na rzeszowskiej uczelni pracowała od roku 1996. Uprawiała działalność artystyczną w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą – poinformował Instytut Polonistyki i Dziennikarstwa UR.

Była wielokrotnie uczestniczką plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych. Publikowała teksty o sztuce oraz wiersze. Laureatka nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną. Była redaktorką naczelną Rocznika Wydziału Sztuki UR „Warstwy” oraz współpracowniczką kwartalnika „Fraza”. Od dziesięciu lat opiekowała się Galerią na Pięterku w Instytucie Polonistyki i Dziennikarstwa UR, gdzie prezentowała prace swoich wychowanków. Projektowała okładki książek wielu autorów z naszego Instytutu. W osobie Zmarłej tracimy wielkiego i niezawodnego Przyjaciela Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa – czytamy dalej.

źródło: ifp.univ.rzeszow.pl/