Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

?Zerwijmy łańcuchy? ? niecodzienna akcja na rzeszowskim rynku

RZESZÓW. Już dziś na rynku w Rzeszowie o godz. 12 rozpocznie się akcja ?Zerwijmy łańcuchy?. Organizowane przez Fundację VIVA wydarzenie ma na celu wyrażenie sprzeciwu wobec wiązania psów na stałe na łańcuchach.

W centrach polskich miast ustawiamy budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się przywiązać, by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego ? mówią organizatorzy. W centrach polskich miast ustawiamy budy, do których każdy, kto tylko zechce, może się przywiązać, by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego ? dodają.

Dlaczego protestują?

Na stronie organizatorów znajdujemy trzy główne powody, które sprawiają, że akcja odbędzie się. Pierwszym z nich jest fakt, że trzymanie psa na uwięzi jest niezgodne z prawem. Dotyczy to oczywiście trzymania zwierzęcia domowego na uwięzi w sposób stały dłużej niż 12 h na dobę. Zabronione jest także trzymanie psa na uwięzi krótszej niż 3 metry.

Kolejnym argumentem przeciwników traktowania w ten sposób psów jest stwierdzenie, że zwierzęta tak samo, jak ludzie odczuwają np. ból, czy strach. W związku, z czym takie działanie jest niehumanitarne. Pies będący na uwięzi może także stać się agresywny względem ludzi i tworzyć duże zagrożenie.