Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu

Marek Suski: Zbliża się moment odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu

„Prezes zapowiedział, że odejdzie i miał odejść na początku tego roku. Wybuchła wojna, więc powiedział, że niestety w związku z wojną jest konieczność, żeby był w rządzie i przygotowywał też tę ustawę o obronie ojczyzny. I z tego powodu nie odszedł, teraz zapowiada, że wkrótce odejdzie, czyli ten moment się zbliża” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Marek Suski, wiceszef klubu PiS.

Robert Mazurek pytał swojego gościa, czy po wszystkich awanturach z ramach Zjednoczonej Prawicy wyobraża sobie wspólny start w najbliższych wyborach z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry? „To była moja ocena wcześniejszych zachowań i zdania nie zmieniłem, natomiast w polityce zawiera się kompromisy, które są ciężkie czasami i trudne, ale jeżeli mielibyśmy oddać władzę tym, którzy chętnie by Polskę zlikwidowali, to lepiej iść z takimi ludźmi. Poza tym, czy ktoś jest bez wad? Każdy z nas ma jakieś wady” – mówił Suski. Na pytanie prowadzącego, czy on tego chce, odpowiedział: „A czy ja mówię, że chcę? To jest konieczne dla Polski” – dodał Suski.

Rozmowa na RMF24.pl