Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zbigniew Ziobro w Rzeszowie. „Fundusz Sprawiedliwości pomaga”

Fot. gov.pl

– To niezwykle ważne, aby przy niesieniu pomocy dysponować właściwym sprzętem. Wiele osób zostało poważnie dotkniętych nawałnicami, które przeszły przez Podkarpacie. Dziękuję wszystkim służbom za poświęcenie w ratowaniu ludzkiego zdrowia, życia i dobytku – mówił Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro na piątkowej konferencji (3 lipca br.) w Rzeszowie podczas przekazania 50 motopomp dla Ochotniczych Straży Pożarnych z Podkarpacia.

Urządzenia będą wykorzystywane m. in. do wypompowywania wody z zalanych pomieszczeń i terenów zielonych. Ich zakup został sfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości.

– Fundusz nie powstałby, gdyby nie podpis pana prezydenta Andrzeja Dudy – podkreślił minister Zbigniew Ziobro. Przypomniał, że dzięki temu środki pozyskiwane od sprawców przestępstw służą m.in. ratowaniu zdrowia i życia ludzi.

– To dzięki Wam podczas nawałnic domostwa mieszkańców Podkarpacia były chronione. Dziękujemy i doceniamy to ogromne poświęcenie – zwrócił się do strażaków wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

– Pragnę bardzo serdecznie podziękować za pomoc. Nigdy w historii OSP nie miały tyle nowego, dobrego sprzętu – podkreśliła Maria Kurowska, poseł z Podkarpacia.

Zapotrzebowanie na sprzęt zostało uzgodnione z Podkarpackim Komendantem Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej oraz doświadczonymi w akcjach ratunkowych jednostkami OSP. Zainicjowany trzy lata temu ogólnopolski program wyposażenia jednostek OSP w nowoczesny sprzęt ratowniczy jest z sukcesem kontynuowany w całej Polsce. Dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości do setek jednostek OSP trafiły urządzenia niezbędne do udzielenia pomocy m.in. ofiarom wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Ochotnicza Straż Pożarna pełni niezwykle ważną rolę w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia. Ta służba często jako pierwsza pojawia się na miejscu wypadków drogowych oraz pożarów. Od wyposażenia ochotniczej straży pożarnej, od jakości jej sprzętu, zależy tempo dotarcia do osób pokrzywdzonych oraz udzielenie im realnej pomocy.

źródło: gov.pl. Materiał: Biuro Komunikacji i Promocji Ministerstwo Sprawiedliwości