Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Zamożni powinni płacić więcej na ochronę zdrowia”

Gdula: Zamożni powinni płacić więcej na ochronę zdrowia

„Ja nie twierdzę, że media publiczne są jedynym narzędziem, dzięki któremu PiS rządzi. Tylko rzeczywiście, technicznie rzecz biorąc, wielu ludzi ma dostęp przede wszystkim do telewizji publicznej. Jak nie będzie miało tej telewizji, to nie będzie miało żadnej” – mówił w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Maciej Gdula, argumentując, dlaczego nie jest zwolennikiem likwidacji TVP Info.

Poseł Lewicy przekonywał też, że osoby zamożne powinny płacić więcej na ochronę zdrowia. „Ci, którzy mają więcej, powinni się dokładać więcej, bo też w ich interesie jest, żeby ten system dobrze działał. Zdrowsze społeczeństwo to jest bogatsze społeczeństwo” – tłumaczył.

Gdula skomentował też plany władz Warszawy, dotyczące zwężenia al. Jerozolimskich. Jego zdaniem to dobry kierunek. „Robienie przez centrum autostrady jest nieporozumieniem. Tak się robiło za Gierka. Ja jestem za tym, żeby zwężać, żeby było więcej rowerów, więcej pieszych. Ale też żeby biznes się lepiej kręcił” – ocenił poseł Lewicy.

Więcej na RMF24.pl