Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Zabójstwo przez uduszenie, następnie spalenie zwłok

W Wydziale 1 do Spraw Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, prowadzono śledztwo przeciwko Sławomirowi Z. podejrzanemu o przestępstwa z art. 148 § 1 k.k. i art. 262 § 1 k.k. oraz z art. 59 ust. 1, art. 58 ust. 1 i art. 62 ust. 1 ustawy z 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przedmiotowe śledztwo prowadzone było również przeciwko Kamilowi Ł. podejrzanemu o przestępstwo z art. 262 § 1 k.k. i art. 239 § 1 k.k. oraz przeciwko Michałowi K. i Michałowi B. podejrzanym o przestępstwo z art. 162 § 1 k.k., które zakończyło się skierowaniem w dniu 16 sierpnia 2021 roku aktu oskarżenia do Sądu Okręgowego w Rzeszowie.

Oskarżonemu Sławomirowi Z. zarzucono m.in. dokonanie zabójstwa Andrzeja B. poprzez uduszenie, a następnie dopuszczenie się wspólnie z Kamilem Ł. zbeszczeszczania jego zwłok poprzez spalenie. Michałowi K. oraz Michałowi B., którzy byli obecni przy tym, jak Sławomir Z. zaatakował, a następnie dusił pokrzywdzonego, zarzucono natomiast zaniechanie udzielenie mu pomocy w sytuacji, gdy ten znajdował się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia.

Sąd Okręgowy w Rzeszowie sprawę przeciwko Michałowi B. wyłączył do odrębnego postępowania i w dniu 28 października 2021 r. wydał wyrok na mocy którego uznał Michała B. za winnego zarzucanego mu przestępstwa z art. 162 § 1 k.k., za co wymierzył mu karę 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres próby 2 lat, grzywny w wymiarze 50 stawek dziennych po 20 zł wraz z oddaniem w okresie próby pod dozór kuratora i zobowiązaniem do informowania Sądu o przebiegu okresu próby raz na 6 miesięcy. Wyrok ten nie jest prawomocny.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie