Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wypadki na podkarpackich drogach. Nie żyją dwie piesze!

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wczorajszych wypadków, w których zginęły piesze. W Przemyślu, 22-latek kierujący peugeotem, cofając potrącił 82-letnią kobietę, która zmarła w szpitalu. Po południu, w Potoku, kierowca audi potrącił 79-letnią pieszą, która przechodziła przez przejście. Nie udało się jej uratować.

Wczoraj po godz. 12, w Przemyślu na ul. Wybrzeże Jana Pawła II, 22-letni mężczyzna kierujący peugeotem, cofając z miejsca parkingowego na jezdnię potrącił, a następnie najechał na znajdującą się za samochodem pieszą. 82-letnia przemyślanka została przewieziona do szpitala, gdzie w wyniku doznanych obrażeń zmarła.

Do drugiego wypadku  doszło około godz. 17, na drodze krajowej nr 28 w Potoku, w powiecie krośnieńskim. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący audi, jadąc w kierunku Krosna, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 79-letnią pieszą. Kobieta zmarła. Kierowca audi był trzeźwy.

Policjanci apelują do kierowców, by pamiętali o ograniczeniu prędkości i zwalnianiu w rejonach przejść dla pieszych i szkół oraz zachowali ostrożność w miejscach nieoświetlonych, gdzie nie ma chodników. Pamiętajmy, że wspólnie jesteśmy odpowiedzialni za nasze bezpieczeństwo.

Przypominamy też pieszym o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa. O tej porze roku szybciej zapada zmrok, co w połączeniu z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi sprawia, że piesi są mniej widoczni dla kierujących pojazdami. Każda osoba, która o świcie czy zmierzchu porusza się po drodze powinna mieć przy sobie elementy odblaskowe (opaskę, brelok, zawieszkę), które sprawią, że będziemy lepiej widoczni. Wchodząc na oznakowane przejście należy zawszy upewnić się, czy nic nie nadjeżdża i możemy bezpiecznie przemieścić się na drugą stronę – informuje Policja.

źródło: policja.pl