Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wyłudzili łącznie 7 mln złotych! Przedsiębiorcy staną przed sądem

RZESZÓW. Rzeszowska Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Okręgowego w Rzeszowie akt oskarżenia przeciwko 10 osobom. Są one oskarżone o oszustwa podatkowe o łącznej wysokości przekraczającej 7 mln zł!

Oskarżeni to przedsiębiorcy z okolic Rzeszowa oraz Warszawy i Nowego Sącza, a także osoby udzielające pomocnictwa w tym procederze.

Osobom zarzucono wprowadzenie w błąd przedstawicieli organów skarbowych. Miało to polegać na przedłożeniu poświadczającej nieprawdę dokumentacji tj. min. faktur VAT, które miały wskazywać na obrót towarowy i zaistnienie zdarzeń gospodarczych w postaci wywozu towaru poza granice Polski. W rzeczywistości takie działania nie miały miejsca.

Celem działających w ten sposób osób, było uzyskanie nienależnego zwrotu podatku VAT. Teraz oskarżonym osobom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.