Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wykładowca WSPiA z tytułem Bohater Biznesu 2020

Fot. WSPiA

Mgr Rafał Witkowski, opiekun Kliniki Przedsiębiorczości i wykładowca WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej zdobył tytuł Bohatera Biznesu w konkursie zorganizowanym przez Fundację Przedsiębiorczości REVAS oraz firmę REVAS. Na naszego wykładowcę zagłosowało blisko 750 osób. Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek. 

Rafał Witkowski zdobył nagrodę główną w konkursie Bohater Biznesu w Kategorii Nauczyciel akademicki. Zasady konkurs ubyły proste. Przez kilka dni każdy ze zgłoszonych uczestników czekał na głosy oddawane na profilu Facebook Revas. Wszyscy użytkownicy Facebooka mogli głosować na najlepszego mentora przez „lajkowanie” zamieszczonego zdjęcia. Wykładowca WSPiA uzyskał 743 głosy. Dało mu to zdecydowane zwycięstwo nad innymi uczestnikami konkursu.

Konkurs miał wyłonić nauczyciela i wykładowcę, który na co dzień zaraża pasją do przedsiębiorczości i inspiruje do wkroczenia na rynek. Jak mówi Rafał Witkowski przedsiębiorczość to cecha, którą większość studentów ma. – Ja tylko staram się pomagać im ją odkrywać i rozwijać. Często stosuje metody dydaktyczne oparte o grywalizację, korzystając m.in. z szerokiej palety gier i symulacji biznesowych, którymi dysponuje WSPiA. Na zajęciach zwracam uwagę na aktualne problemy firm, z którymi współpracujemy w ramach Kliniki Przedsiębiorczości – wyjaśnia Rafał Witkowski.

Dodaje, że bardzo cieszy, że tyle osób zagłosowało na niego. – To ogromne wyróżnienie i docenieni tego, nad czym pracuje ze studentami. Cieszę się, że oni docenili moje zaangażowanie i pozwolili zdobyć takie wyróżnienie. Mam nadzieję, że w kolejnych latach uda nam się namówić jeszcze wielu studentów do rozkręcane własnego biznesu i pracy na własne konto – mówi Rafał Witkowski.

Rafał Witkowski jest opiekunem Kliniki Przedsiębiorczości WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej. Na co dzień zajmuje się także Akademickim Biurem Karier. Jest także wykładowcą WSPiA uczy przedmiotów związanych z zakładaniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej m.in. gier biznesowych. Jest organizatorem m.in. Rzeszowskiego Turnieju Biznesowego i konkursu „Pomysł na Biznes”. Wielokrotnie razem ze studentami WSPiA zdobywał nagrody w konkursach dla startupów. Reprezentuje WSPiA jako menor podczas różnych wydarzeń biznesowych tj. Hackathon Banku Pekao S.A. w Rzeszowie, Better World Hackathon (PCI), Hackathon Mobility (Urban Lab).

Ma również doświadczenie związane z prowadzeniem własnego biznesu. Prowadził działalność gospodarczą w branży IT. Za jeden z realizowanych projektów otrzymał nagrody w ramach Webstarfestival 2011 (Webstar Akademii oraz Webstar Internautów w kategorii „Komunikacja i Informacje”), a w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Strefę Gospodarki” (dodatek do „Dziennika Gazety Prawnej”) otrzymał tytuł „Rynkowy Lider Innowacji 2012 Jakość, Kreatywność, Efektywność.”

(ip)