Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. Dotowanie OSP ze środków Funduszu Sprawiedliwości w czasie kampanii

Kaleta: Wakat po Januszu Kowalskim nie został uzupełniony. Pokazujemy PiS-owi osoby z Solidarnej Polski, które są wartością dodaną

„W ramach rozmów koalicyjnych pokazujemy Prawu i Sprawiedliwości, że są obszary funkcjonowania państwa, w których osoby z Solidarnej Polski mogłyby być wartością dodaną” – mówił Sebastian Kaleta w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM. „Przede wszystkim po dymisji Janusza Kowalskiego, ten wakat nie został uzupełniony w tym ministerstwie (w Ministerstwie Aktywów Państwowych – przyp. RMF FM)” – dodał wiceminister sprawiedliwości.

Rzeszowskie wybory

Robert Mazurek zapytał swojego gościa również o to, czy dotowanie przez Marcina Warchoła ze środków Funduszu Sprawiedliwości rzeszowskich Ochotniczych Straży Pożarnych w czasie kampanii na prezydenta Rzeszowa, było zbiegiem okoliczności. „Nie znam harmonogramu wszystkich dofinansowań. Nie znam procesu decyzyjnego, dlaczego akurat w tym terminie podjęto taką decyzję” – odpowiedział Kaleta.

„Przed zmianami nie było Funduszu Sprawiedliwości i na pomoc pokrzywdzonym wydawano 1 mln zł. Teraz wydaje się ponad 80 mln. Jest 400 ośrodków pomocy” – mówił przedstawiciel Solidarnej Polski.

Cała rozmowa na RMF24.pl