Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wszywka alkoholowa skutecznym lekarstwem na alkoholizm w Rzeszowie

Fot. Materiały rekklamowe

Wszywka alkoholowa to skuteczny zabieg implantacji tabletek esperal – środka antyalkoholowego, za pomocą którego w połączeniu z alkoholem u pacjenta objawia się w postaci niekorzystnych dolegliwości. Działanie awersyjne w leczeniu alkoholizmu jest niezwykle skuteczne, ze względu na świadomość u pacjentów.

Kto powinien podjąć się leczenia uzależnień alkoholowych?

Średnia spożycia alkoholu w Polsce jest wyższa niż w pozostałych miejscach Europy. Dlaczego pijemy? Bo takie jest społeczne przyzwolenie, bo tego wymaga tradycja, bo chcemy zapomnieć o problemach lub odwrotnie – uczcić sukces. Powodów jest zawsze wiele, jednak problem choroby alkoholowej to wciąż temat wstydliwy.

Alkoholizm – problem wielu Polaków

Prawda jest taka, że według Ministerstwa Zdrowia aż 600-700 tysięcy osób w Polsce cierpi na chorobę alkoholową i doświadcza jej skutków. Nasz Gabinet Rzeszów wie, że walka z alkoholizmem jest dla człowieka trudna i świadczy o jego wielkiej odwadze. Aby ułatwić zerwanie z alkoholem, oferujemy skuteczny zabieg wszywki alkoholowej w Rzeszowie.

Czym właściwie jest wszywka alkoholowa, jak działa i komu może pomóc?

Na czym polega zabieg wszywki alkoholowej z tabletkami esperal?

Wszywka alkoholowa Rzeszów to inaczej zabieg wszycia esperalu. Lek disulfiram (esperal) aplikuje się podskórnie. Zabieg wykonuje wykwalifikowany chirurg, a całość (łącznie z przygotowaniem do zabiegu, samym wszyciem i założeniem opatrunku) trwa mniej niż 30 minut.

Z opinii pacjentów wiemy, że zabieg zaszycia alkoholowego w Rzeszowie jest całkowicie bezbolesny i nie powoduje dyskomfortu. Znieczulenie miejscowe podane podczas zaszycia działa nawet po zakończeniu zabiegu. Po wszyciu esperalu  pacjent może powrócić do codziennych czynności, nawet takich, jak praca fizyczna czy prowadzenie samochodu.

W około tydzień po implantacji wszywki alkoholowej, pozostaje jedynie drobna blizna, a esperal wydziela swoje lecznicze substancje od 8 miesięcy do aż roku.

Fot. Materiały reklamowe

Kuracja lekiem disulfiram (zaszycie alkoholowe) zalicza się do terapii awersyjnej. Oznacza to, że właściwości leku wywołują awersję do spożywania alkoholu, spowalniając rozkład alkoholu w organizmie chorego alkoholika. Spotęgowane skutki spożycia alkoholu, skutecznie zniechęcają do ponownego spożycia po zaszyciu i tworzą barierę w umyśle alkoholika między chęcią napicia się, a świadomością o nieprzyjemnych skutkach ubocznych.

Do następstw tzw. przepijania wszywki należy wzmożone odczuwanie zatrucia alkoholowego, czyli mdłości, ból głowy, kołatanie serca, niepokój o własne życie, lęki, zaburzenia ze strony układu krążenia.

Zalety zaszycia alkoholowego Esperal Rzeszów

Na wstępie należy zaznaczyć, że samodzielnie wszywka alkoholowa nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Odczuwa się je wyłącznie w momencie picia alkoholu. Esperal od lat jest popularnym sposobem na życie bez alkoholu. Wiele cech świadczy o jej pozytywnym wpływie na stan chorego. Do zalet wszywki esperal należą zarówno cechy polepszające funkcjonowanie fizyczne organizmu, jak i zwiększenie komfortu psychicznego.

Esperal działa natychmiastowo. Swoje działanie lecznicze rozpoczyna już od pierwszego momentu po zaszyciu. Zaszyty lek działa błyskawicznie, zmienia metabolizm alkoholu, a dzięki swoim właściwościom zwiększa prawdopodobieństwo zerwania z alkoholem.

Wszywka alkoholowa działa kompleksowo. Dzięki wywoływaniu skutków fizycznych, esperal zniechęca psychicznie do spożywania alkoholu, lecząc zarówno ciało, jak i umysł alkoholika. Ponadto sprowokowana przez lek abstynencja jest okazją dla każdego pacjenta do spojrzenia z boku na swoją chorobę i podjęcia dalszych kroków, jak np. terapia lub ponowne wszycie esperalu po zakończeniu wydzielania leczniczych substancji, czyli po około roku od pierwszego zabiegu.

Zaszycie alkoholowe jest podjęciem realnych kroków w stronę trzeźwości. Wykonanie zabiegu przez osobę chorującą na alkoholizm jest również symbolicznym znakiem dla siebie i najbliższego otoczenia – rodziny, przyjaciół czy pracodawców.

Dla wielu to otrzymanie drugiej szansy, a nawet początek nowego życia i sygnał rozpoczęcia walki z chorobą.

Ile kosztuje wszywka alkoholowa w Rzeszowie?

Cena wszywki alkoholowej w przychodni Nasz Gabinet Rzeszów zaczyna się już od 650 złotych. Wartość zabiegu jest uzależniona od wyboru jednego z czterech oferowanych przez nas pakietów.

Poszczególne opcje różnią się kilkoma czynnikami:

  • podaniem antybiotyku (domięśniowo lub w formie wystawionej recepty do zrealizowania w aptece),
  • rodzajem szwów wykorzystanych podczas zabiegu (rozpuszczalne lub nierozpuszczalne),
  • wizytą konsultacyjną lub rezygnacją z niej,
  • dawką leku (zależną od wagi pacjenta i jego oczekiwań względem leczenia).

Pacjent może wybrać zabieg najbardziej komfortowy dla siebie lub uzyskać poradę od naszego lekarza, aby wspólnie podjąć decyzję o zastosowanej terapii.

Przychodnia Nasz Gabinet mieści się przy ul. Rejtana 20 IV p. w Rzeszowie. Specjalizuje się w przeprowadzaniu zabiegów wszywki alkoholowej, gwarantując właściwą opiekę kadry medycznej i pełen profesjonalizm.
Nasze zabiegi cechuje efektywność na poziomie 93% i ponad 20 lat doświadczenia walki z alkoholizmem.