Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

WP: Policja ma pilnować każdej emisji filmu Sekielskiego w miejscach publicznych

Zdjęcie ilustracyjne

Mundurowi w całej Polsce mają monitorować i pilnować porządku podczas każdej emisji filmu Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” – wynika z ustaleń Wirtualnej Polski. Informacje potwierdza rzecznik KGP Mariusza Ciarka. Oficjalnie chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa widzom podczas emisji.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, decyzję w tej sprawie podjął Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. – Jesteśmy zobowiązani zapewnić porządek na miejscu i bezpieczeństwo osób uczestniczących w projekcji filmu, który budzi emocje. Docierają do nas sygnały o możliwości zakłócania takich spotkań. Nie chcemy powtórki z sytuacji z udziałem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Policjanci działają tylko i wyłącznie w trosce o bezpieczeństwo . Zapewniam, że w żaden sposób nie będą ingerować w spotkania – mówi Wirtualnej Polsce rzecznik KGP Mariusz Ciarka.

WP udało się dotrzeć do notatki rozsyłanej w pomorskiej policji. Właśnie w tej sprawie. „Panie i Panowie Dyżurni KMP i KPP woj. pomorskiego. Zgodnie z poleceniem Komendanta KWP w Gdańsku Jarosława Rzymkowskiego polecam informować niezwłocznie o wszelkich doniesieniach n.t odtwarzania filmu dokumentalnego Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu” Dyżurnego KWP w Gdańsku. Dotyczy to zarówno miejsc publicznych jak i klubów, resturacji itp. Dyżurny KWP w Gdańsku”.

źródło: materiały WP