Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

WP: Andrzej Duda ma problem. Nazywa się Beata Szydło [Wynik badania]

 

Beata Szydło może pomieszać prezydentowi Andrzejowi Dudzie plany dotyczące reelekcji.

Nie zajmuje żadnego prestiżowego stanowiska, bo europoselski mandat to bardzo dobrze opłacana, ale jednak tylko polityczna ławka rezerwowych, ale ostatnie wybory dobitnie pokazały, że cieszy się rekordowym zaufaniem Polaków.

Na zlecenie o2.pl przeprowadzono badanie na panelu Ariadna, w którym zapytano, czy kandydatura Szydło na prezydenta byłaby dobrym pomysłem. Wyniki nie są optymistyczne dla prezydenta Dudy.

Wprawdzie aż 47 proc. respondentów ocenia ten pomysł negatywnie, ale analizując sam dobór kandydatów w prezydenckim wyścigu warto zauważyć, że wśród „zwolenników PiS”  aż 47 proc. pozytywnie ocenia kandydaturę Szydło, a już tylko 28 proc. jest przeciwnego zdania.

A nie jest przecież tajemnicą to, że żeby wygrać wybory prezydenckie, najpierw trzeba wygrać bój o „namaszczenie” w nich przez własne środowisko polityczne. Jeśli Beata Szydło stanie w szranki, Andrzejowi Dudzie będzie o to naprawdę bardzo ciężko.

Nota metodologiczna:
Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1034 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. Termin realizacji: 31 maja – 3 czerwca 2019 roku.

źródło: materiał WP