Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Wizz Air będzie latać z Rzeszowa. Od kiedy?

Fot. Wizz Air

Wizz Air, najszybciej rozwijająca się i najbardziej zielona linia lotnicza w Europie*, ogłosiła dzisiaj rozpoczęcie lotów z 9. lotniska w Polsce – Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Ponadto, linia oferuje dzisiaj jednodniową 30% obniżkę cen biletów na wybranych trasach (dotyczy rezerwacji dokonanych 8 października)**.

Od 6 listopada, oferta Wizz Air rozszerzy się o nowe połączenie z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven. Nowa trasa korzystnie wpłynie na rozwój branży lotniczej oraz turystycznej w regionie i umożliwi pasażerom z Podkarpacia niskokosztowe podróże do Niderlandów. Bilety na nowe połączenie dostępne są już w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. Ceny zaczynają się od 69 PLN ***.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu podczas podróży do Eindhoven z Wizz Air, firma wprowadziła szereg ulepszonych procedur w zakresie higieny jako wyraz troski o bezpieczeństwo i zdrowie pasażerów oraz załogi. Należy pamiętać o konieczności podróżowania w maseczce –  jest to obowiązek załogi oraz pasażerów. Ponadto członkowie załogi są zobowiązani do noszenia rękawiczek. Samoloty Wizz Air są regularnie poddawane procesowi zamgławiania kabiny z wykorzystaniem preparatów antywirusowych, a także  – przestrzegając rygorystycznego dziennego harmonogramu czyszczenia – wszystkie samoloty linii przechodzą nocną dezynfekcję również przy użyciu środków zwalczających wirusy. Pasażerowie są proszeni o dokonywanie w miarę możliwości płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Należy zachować dystans fizyczny zgodnie z wytycznymi władz lokalnych oraz wykupować dodatkowe usługi online (m.in. bagaż rejestrowany, WIZZ Priority, usługa fast track), aby zminimalizować kontakt fizyczny na lotnisku.

Zarówno w przypadku biletów do Eindoven, jak również innych połączeń, Wizz Air zachęca pasażerów do wykupienia usługi WIZZ Flex, dzięki której mają gwarancję ochrony swoich rezerwacji – w przypadku zmian okoliczności lub gdy po prostu będą chcieli zmienić datę lub kierunek podróży, możliwa jest zmiana rezerwacji na każdy inny lot WIZZ.

George Michalopoulos, członek zarządu ds. handlowych w Wizz Air, powiedział: – Wizz Air kontynuuje rozwój siatki niskokosztowych połączeń w Polsce. Z ogromną radością ogłaszamy naszą pierwszą trasę z Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka do Eindhoven, przy zachowaniu najwyższych standardów w zakresie protokołów dotyczących bezpieczeństwa i higieny. Jesteśmy przekonani, że nasze nowe połączenie do Niderlandów zyska uznanie wśród naszych klientów. Nasza polska załoga serdecznie zaprasza Państwa na pokład samolotów z młodej floty Wizz Air.

Adam Hamryszczak, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka, powiedział: – Dzisiejsza wiadomość to przełomowy moment w historii portu lotniczego Rzeszów-Jasionka. Naszym strategicznym celem jest zwiększanie liczby współpracujących z nami przewoźników, dlatego doceniamy decyzję linii Wizzair, by rozpocząć operowanie z naszego lotniska. Mam nadzieję, że nowa trasa to początek długoterminowej współpracy umożliwiającej rozwój naszej siatki połączeń.

Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego, powiedział: – Serdecznie witamy nowego, międzynarodowego przewoźnika na naszym lotnisku, które jest jednym kół zamachowych rozwoju gospodarczego Podkarpacia. Nasz region ma wiele do zaoferowania zarówno turystom, jak i zagranicznym inwestorom, dlatego z radością oczekujemy na gości z Holandii i sąsiadujących z nią krajów.

NAJNOWSZA TRASA WIZZ AIR Z RZESZOWA

Trasa Dni Data rozpoczęcia Ceny od**
Rzeszów Jasionka – Eindhoven Od 20 listopada: poniedziałek, piątek

Od 20 grudnia: wtorek, sobota

6 listopada 2020 69 PLN

*Emisja CO2 Wizz Air była najniższa wśród europejskich linii lotniczych w roku finansowym kończącym się w kwietniu 2020 (57,2 gr/km/pasażer)

** Zniżka 30% dotyczy ceny biletów, ale nie obejmuje opłaty administracyjnej. Zniżka 30% dotyczy tylko wybranych lotów dostępnych na stronie wizzair.com i w aplikacji mobilnej WIZZ w okresie promocyjnym. Promocja obowiązuje 8 października od godziny 00:00 do godziny 23:59 czasu środkowoeuropejskiego. Okres podróży jest ograniczony – wyjazdy muszą zakończyć się do 30 listopada 2020 r. Ta cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na wizzair.com lub w aplikacji mobilnej WIZZ. Promocja nie ma zastosowania do rezerwacji grupowych.

***Cena biletu w jedną stronę wraz z opłatą administracyjną. Zawiera jeden bagaż podręczny (max: 40x30x20cm). Walizka na kółkach oraz każda sztuka bagażu rejestrowanego podlegają dodatkowym opłatom. Cena dotyczy tylko rezerwacji dokonanych na stronie  wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną WIZZ. Liczba miejsc we wskazanej cenie jest ograniczona.

(ip)