Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W sobotę utrudnienia w ruchu. Od 6 rano!

Trasa biegu. Fot. materiały organizatorów.

RZESZÓW. W najbliższą sobotę przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W związku z tym, na terenie miasta odbędzie się V Bieg Niepodległości ? Rzeszowska Dycha. Część ulic zostanie zamknięta, co spowoduje utrudnienia w ruchu.

Bieg Niepodległości rozpoczyna się o godz. 12. Trasa ma 10 kilometrów i została wytyczona ulicami miasta. Zakończenie zawodów zaplanowano na godz. 14.30. W związku z tym wydarzeniem niektóre z miejskich ulic zostaną całkowicie lub częściowo zamknięte.

Trasa biegu

Bieg rozpocznie się na ul. Rejtana na wysokości Centrum Handlowego ?Plaza?. Dalsze odcinki trasy: ul. Rejtana (prawą jezdnią), ul. Kopisto (prawą jezdnią), Most Zamkowy (obie jezdnie) ul. W. Kilara (w kierunku Szopena) ul. F. Szopena, Targową, Al. Piłsudskiego, ul. Cieplińskiego, ul. Lisa Kuli (prawą jezdnią). Nastepnie ul. Zamkową, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, ul. Kościuszki, 3-go Maja, Lubomirskich, Kilara, Trasa Zamkowa, ul. Kopisto, Rejtana (tą samą stroną jezdni) do mety przy Centrum Handlowym ?Plaza?.

Utrudnienia w praktyce

Odcinki, które są na mapce oznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałe ulice ? bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym pasem ruchu, który będzie wyznaczony.

Pierwsze utrudnienia w ruchu pojawią się już z samego rana. Od godz. 6 zostanie zamknięty odcinek Alei Rejtana od skrzyżowania z Aleją Armii Krajowej do skrzyżowania z ulicą Popiełuszki. Z kolei od godz. 7 będą trwać prace związane z rozstawianiem elementów, które będą służyć jako zabezpieczenia na trasie biegu. Od 11 do 15.30 będą zamknięte pozostałe ulice i odcinki ulic.