Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

W sobotę i niedzielę utrudnienia w ruchu. Wiemy dlaczego!

Fot. policja.pl

RZESZÓW. W najbliższą sobotę i niedzielę w Rzeszowie będą miały miejsce uroczystości związane z przysięgą wojskową żołnierzy obrony terytorialnej. W sobotę odprawiona zostanie Msza, po której nastąpi Uroczysty Capstrzyk. Z kolei w niedzielę, na Rynku żołnierze obrony terytorialne złożą przysięgę wojskową. W związku z uroczystościami i przemarszem kolumn wojska część ulic będzie chwilowo częściowo lub całkowicie wyłączona z ruchu.

Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 16 Mszą Świętą w Kościele pw. Św. Józefa w przy ul. Lubelskiej. Po Mszy około godziny 17, pododdziały 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przemaszerują ulicami Lubelską, Marszałkowską i Cieplińskiego pod pomnik Żołnierzy Wyklętych. Tam odbędzie się Uroczysty Capstrzyk. Pododdziały poruszać się będą jednym, lewym pasem ruchu (pod prąd). Na miejscu ustawią się w rejonie ronda przy ul. Moniuszki i Zygmuntowskiej. Podczas przemarszu ulice nie będą wyłączane z ruchu. Zakończenie uroczystości przewidziane jest około godziny 18.45.

Z kolei w niedzielę na rzeszowskim Rynku żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej złożą uroczystą przysięgę wojskową. Utrudnienia w ruchu wystąpią już od godziny 7.30. Wtedy pododdziału wymaszerują z parkingu hali widowiskowej przy ul. Podpromie. Kolumna wyjdzie z parkingu na wysokości filharmonii i przemaszeruje ulicami Kilara, Szopena, Targową, Mickiewicza na Rynek. Tam nastąpi próba uroczystości i defilady wojsk. Defilada przejdzie ulicami Mickiewicza, Kreczmera, Naruszewicza, Targową, Sobieskiego, Mickiewicza do Rynku. Po zakończeniu próby poddziały wrócą na parkin przy ul. Podpromie ulicami Baldachówka, Króla Kazimierza, Słowackiego, Szopena i Kilara.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 12. Wcześniej około godziny 11 pododdziały przemaszerują na Rynek. Po uroczystościach na Rynku ok. godz. 13 pododdziały przystąpią do defilady. Zakończenie uroczystości przewidziane jest na godz. 13.20.

Na czas przemarszu pododdziałów z kilkunastu minutowym wyprzedzeniem te ulice będą całkowicie zamykane dla ruchu. Po przejściu wojska ruch będzie systematycznie przywracany.

Źródło: KWP Rzeszów