Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Usiłowanie zabójstwa w centrum Rzeszowa! OFICJALNY KOMUNIKAT PROKURATURY

Zdjęcie ilustracyjne

 RZESZÓW. Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie nadzoruje śledztwo przeciwko Mateuszowi M. oraz Sebastianowi S. podejrzanych o czyn z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 k.k. w zw. z art. 156 § 1 pkt 2 k.k. w zb. z art. 191 § 1 k.k. w zw. z art. 217 § 1 k.k. w zw. z art. 11 § 2 k.k. tj. m. in. usiłowania zabójstwa Zuzanny G. poprzez oddanie w jej kierunku strzału z broni palnej.

Należy przypomnieć, iż w dniu 15 lipca 2022 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie zostali poinformowani o postrzelonej kobiecie. Po przybyciu na miejsce ustalono, że właścicielka mieszkania w Rzeszowie przy ul. Siemiradzkiego, po uprzednim wypowiedzeniu umowy najmu mieszkania wynajmującemu Sebastianowi S., przybyła m.in. ze swoim mężem i córką, celem odebrania mieszkania od wynajmującego. Na miejsce na wezwanie właścicielki mieszkania stawił się również ślusarz, celem otwarcia mieszkania w przypadku, gdyby najmujący nie opuścili go we wskazanym przez nią terminie.

W związku z faktem, że nikt nie otwierał drzwi przedmiotowego mieszkania, a także z wnętrza nikt się nie odzywał, podjęli decyzję, że ślusarz otworzy drzwi. W momencie gdy ślusarz przystąpił do otwierania zamka, drzwi zostały otwarte od środka, a następnie w tym samym czasie w kierunku osób będących przed mieszkaniem z wnętrza Mateusz M. użył gazu pieprzowego, zaś Sebastian S. oddał strzał z broni palnej, w wyniku którego postrzelona została stojąca przy drzwiach Zuzanna G.

W toku prowadzonego śledztwa, wobec uzasadnionych wątpliwości co do stanu poczytalności podejrzanych, powołano dwóch biegłych psychiatrów w celu wydania opinii.

Z treści pisemnej opinii i wniosków w niej zawartych wynika, iż podejrzani nie są osobami prezentującymi zaburzenia psychiczne o charakterze psychotycznym, afektywnym lub innym mogącym mieć znaczenie orzecznicze. Biegli stwierdzili, iż nie są osobami pierwotnie upośledzonymi umysłowo lub wtórnie otępiałymi. W czasie dokonania zarzucanych im przestępstw byli zdolni do rozpoznania znaczenia swoich czynów oraz pokierowania swoim postępowaniem. Podejrzani zdaniem biegłych są w stanie uczestniczyć w postępowaniu przed Sądem oraz samodzielnie i rozsądnie prowadzić swoja obronę. Biegli stwierdzili również, iż nie ma przeciwskazań aby mogli przebywać w warunkach zakładu karnego oraz aresztu śledczego.

źródło: Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie