Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Urban Lab Rzeszów już otwarte! Co jest celem projektu?

RZESZÓW. W środę przy ul. 3 Maja otwarte zostało Urban Lab Rzeszów, miejskie laboratorium, w którym mieszkańcy będą wypracowywać innowacyjne rozwiązania dla miasta, podnoszące jakość życia w Rzeszowie.

Urban Lab Rzeszów – to projekt adaptacji koncepcji Urban Lab w Polsce, opracowany wspólnie przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju oraz Instytut Rozwoju Miast i Regionów, zakładający przeprowadzenie pilotażowego wdrożenia koncepcji Urban Lab w dwóch miastach w polsce: Gdyni i Rzeszowie. Celem projektu jest wprowadzenie realnych zmian w wyniku współdziałania różnych grup interesów w mieście oraz kreowanie miasta nowoczesnego i potrafiącego wspierać różnorodne formy innowacyjności w jego ustawowo określonej roli, ale również w strukturze biznesowej.

Urban Lab będzie poszukiwać partnerów do współpracy (osoby fizyczne, organizacje pozarządowe, przedsiębiorcy), którym udostępni zasoby miasta, aby je wykorzystywać do wdrażania innowacyjnych projektów, które ułatwiłyby życie w mieście.

Zaprasza do współpracy wszystkich tych, którzy chcą uczestniczyć w życiu miasta i mieć wpływ na przyszłość Rzeszowa. Ma być inkubatorem innowacji i miejscem wspierającym wdrażanie nowych pomysłów, projektów technologicznych i innowacji społecznych mogących mieć wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców.

źródło: rzeszow.pl