Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Ukrywali się za granicą. Dzięki rzeszowskiej policji zostali zatrzymani

Fot. policja.pl

RZESZÓW. Policjanci z KWP w Rzeszowie przyczynili się do zatrzymania 40 i 51-latka, którzy byli poszukiwani Europejskim Nakazem Aresztowania. Obaj są podejrzani o popełnienie poważnych przestępstw. Aktualnie trwają procedury ekstradycyjne.

To kolejny sukces rzeszowskich policjantów. Tym razem Zespół Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie doprowadził do zatrzymania 40-letniego rzeszowianina, który ukrywał się we Francji, oraz 51-latka mieszkańca Stalowej Woli, który przebywał na Krecie.

40-letni Robert D. w grudniu 2015 roku pobił człowieka, powodując tym samym ciężkie obrażenia ciała. Bardzo szybko po zaistniałej sytuacji sprawca wyjechał za granicę. Policja ustaliła, że ukrywa się we Francji, gdzie utrzymywał się z pracy dorywczej. Dzięki współpracy polskiej i francuskiej Policji było możliwe zatrzymanie Roberta D. 40-latek został zatrzymany na początku października br. Wszystkie czynności w zakresie poszukiwania mężczyzny trwały niecałe 2 lata.

51-letni mieszkaniec Stalowej Woli był poszukiwany przez 7 lat. Jest podejrzany o dokonanie rozboju z użycie niebezpiecznego narzędzia. Skutkiem pobicia, którego miał dopuścić się zatrzymany była śmierć człowieka. Niedługo po zdarzeniu, mężczyzna wyjechał do Grecji. Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego rzeszowskiej KWP ustalili, że 51-latek ukrywa się na Krecie. Dzięki przekazanym przez podkarpackich policjantów danym, grecka grupa zajmująca się poszukiwaniami, zatrzymała mieszkańca Stalowej Woli. Podczas zatrzymania nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów. Jego tożsamość została rozpoznana poprzez fotografię. 40 i 51-latek aktualnie oczekują na ekstradycję do Polski.