Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Trzeźwy poranek” na Podkarpaciu. Skontrolowano ponad 13 tysięcy kierowców

Fot. policja.pl

Ponad 13 tys. przebadanych kierowców na zawartość alkoholu w organizmie, to efekt działań policjantów podczas dzisiejszego poranka na terenie Podkarpacia. Mundurowi zatrzymali 62 kierowców, którzy prowadzili pojazdy mimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pomimo wielu apeli, gróźb utraty prawa jazdy, a nawet kary pozbawienia wolności, w dalszym ciągu nie brakuje tych, którzy po wypiciu alkoholu, nie patrząc na konsekwencje, wsiadają za kierownicę pojazdu i wyruszają w drogę.

Dzisiaj rano, policjanci w wydziałów ruchu drogowego, przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze skontrolowali w tym czasie 13 263 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 62 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 31 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. W związku z tym kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 31 odpowie za wykroczenie.

źródło: policja.pl