Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tragiczny wypadek z udziałem motorowerzysty. Jak do niego doszło?

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj, w miejscowości Czaszyn. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący motorowerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fordem. Niestety, mimo podjętej reanimacji życia 28-letniego motorowerzysty, nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 14, na drodze wojewódzkiej nr 892, w miejscowości Czaszyn w powiecie sanockim. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motorowerem, 28-letni mieszkaniec powiatu sanockiego wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z fordem. W wyniku odniesionych obrażeń i pomimo podjętej reanimacji, kierujący jednośladem zmarł.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierującego fordem. Badanie wykazało, że 40-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, w chwili zdarzenia był trzeźwy. Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku oraz z uwagi na powstałe utrudnienia wyznaczyli objazdy. Zebrany materiał dowodowy posłuży do ustalenia szczegółowych okoliczności i przyczyn tego tragicznego zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w przypadku zdarzenia na drodze odnoszą najcięższe obrażenia. Nawet chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – informuje Policja.

źródło: policja.pl