Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tegoroczne Pióro Pegaza dla Marka Szczerbińskiego

RZESZÓW. 25 października br. w siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Pióro Pegaza 2017 ?Twego nurtu potęga?. Tegoroczne Pióro Pegaza i nagrodę w wysokości 750 zł otrzymał Marek Szczerbiński za nadesłany wiersz pt. ?Wisła?.

Tegoroczna edycja konkursu miała charakter otwarty. Do 31 sierpnia (zgodnie z warunkami konkursu) wpłynęło aż 113 prac autorów. Z czego 106 zostało zatwierdzonych do oceny merytorycznej, które oceniało jury składające się z trzech osób. W gronie jury znaleźli się: dr Zofia Brzuchowska (krytyk literacki), dr Iwona Piętak (redaktor Polskiego Radia Rzeszów) oraz Lucyna Kloczkowska (kierownik Działu Instrukcyjno?Metodycznego WiMBP w Rzeszowie).

Pierwsze miejsce przypadło dla Marka Szczerbińskiego, drugie dla Krzysztofa Rejmera, z kolei ostatnie miejsce na podium dla Urszuli Krajewskiej ? Szeligowskiej.