Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Tanie wakacje są możliwe w dobie inflacji? Gdzie polecieć?

Tanie wakacje są możliwe? Krzysztof Loga-Sowiński radzi, gdzie polecieć

„Hiszpania, Włochy będą droższe. Można próbować Grecję, Chorwację i Turcję. Warto także polecieć do Albanii” – takie kierunki budżetowych wakacji polecał w Rozmowie w południe w RMF FM Krzysztof Loga-Sowiński. Według eksperta z portalu pasażer.com wyjazdy wakacyjne mogą być w tym roku droższe o około 15-20 proc.

„W całej Europie inflacja jest wysoka, w związku z tym wycieczki z dużym prawdopodobieństwem będą droższe, niż były kiedyś, ale są kraje, gdzie ta inflacja jest jeszcze większa niż w Polsce. Np. w Turcji, gdzie inflacja jest na poziomie 70 proc., nasza waluta zyskała” – wyjaśnił Loga-Sowiński.

„Niektórych nie będzie stać na to, żeby wyjechać. W związku z tym ceny też nie powinny pójść tak wysoko w górę. To są jakieś nadzieje. Największym plusem jest to, że biura podróży przyzwyczaiły się już przez pandemię, że muszą być elastyczne. W związku z tym łatwiej jest zrezygnować z wycieczki” – dodał.

Więcej na RMF24.pl