Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Szynobus najechał na pozostawiony na torowisku samochód

Fot. policja.pl

Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności zdarzenia na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na tarnobrzeskim osiedlu Sobów, gdzie szynobus SKPL najechał na samochód marki Peugeot. Funkcjonariusze ustalili, że w szynobusie, oprócz maszynisty, podróżowała pięcioosobowa grupa pracowników. W wyniku zdarzenia nikt nie został ranny.

W piątek około godz. 23.30, tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej szynobusa z osobowym peugeotem. Do zdarzenia doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym, na tarnobrzeskim osiedlu Sobów. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że szynobus SKPL, relacji Białystok – Zagórz, najechał na pozostawiony na torowisku samochód osobowy marki Peugeot. W wyniku uderzenia samochód stoczył się z nasypu kolejowego i przewrócił na dach. W peugeocie nie było nikogo. Samochód prawdopodobnie był wcześniej holowany przez inny pojazd, który odjechał z miejsca zdarzenia.

W szynobusie, oprócz maszynisty, podróżowała jeszcze pięcioosobowa grupa pracowników. Na szczęście żadna z osób podróżujących szynobusem nie odniosła obrażeń.

Policjanci ustalili, że 50-letni maszynista szynobusa był trzeźwy. Mundurowi na miejscu zdarzenia wykonali oględziny obu pojazdów i ustalili świadków zdarzenia. Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

źródło: policja.pl