Sukcesy zawodników Stali Rzeszów w skokach do wody

W ostatniej tegorocznej edycji zawodów Grand Prix Polski w skokach do wody, które w dniach 19-21.11.2021 odbyły się w Tychach młodzi zawodnicy KS Stal Rzeszów wywalczyli 12 medali: 4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe.

Oto grono rzeszowskich medalistów: Valeria Rukh – dwa złote medale (trampolina 1m i 3m), Marek Rymaniak – złoto na trampolinie 3m i brąz na trampolinie 1m, Isaak Malach złoto na trampolinie 1m i srebro na trampolinie 3m, Sara Skoczylas – dwa srebrne medale na trampolinie 1m i 3m, Gabriela Stec – srebro na trampolinie1m i brąz na trampolinie 3m, Maciej Borkowski – srebro na trampolinie 1m i brąz na trampolinie 3m.

Ponadto w niedzielnym VIII Memoriale Haliny Chrząszcz-Bartkowiak, w konkursie na „Najlepszego wykonawcę skoku Auerbacha” w grupie C dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Sara Skoczylas, a w grupie D na 3 miejscu uplasowała się Maja Pawłowska. Natomiast w konkursie na „Najlepszego wykonawcę skoku z grupy 5 (śruby)”, w grupie E2 chłopców zwyciężył Marek Rymaniak, przed Maciejem Borkowskim i Isaakiem Malachem. W grupie C dziewcząt najlepsza była Sara Skoczylas, która ponadto uplasowała się na 2 miejscu w klasyfikacji ogólnej dziewcząt.

Podczas tyskich zawodów podsumowano i rozdano puchary za wszystkie tegoroczne edycje Grand Prix Polski 2021 (Warszawa, Częstochowa, Tychy). W grupie E2 chłopców: 1 miejsce zajął Maciej Borkowski, 2 miejsce Isaac Malach, a 3 miejsce Iwo Kucaj. W grupie D dziewcząt: 1 miejsce wyskakała Valeriia Rukh, a 3miejsce Maja Pawłowska.

Kadry trenerska (Ewa Mocha, , Patrycja i Andrzej Rzeszutek, Stanisław Stanio, Andrzej i Grzegorz Kozdrańscy).