Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

„Stworzymy taką listę bądź listy, które zagwarantują wygraną z PiS-em”

Zdjęcie ilustracyjne

“Jesteśmy dogadani w sprawie paktu senackiego. Wspólnie pójdziemy do wyborów, żeby wygrać z PiS-em. Stworzymy taką listę, bądź takie listy, które zagwarantują nam wygraną. Część polityków i socjologów uważa, że jedna lista jest najlepszym rozwiązaniem, część, że dwie listy są najlepsze. Przyjdzie czas na decyzję. Kiedy? Do końca roku musimy o tym zdecydować. Jeżeli chodzi o Lewicę, to poprzemy ten wariant, który w największym stopniu będzie dawał szansę wygrania z PiS-em” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Włodzimierz Czarzasty, wicemarszałek Sejmu i współprzewodniczący Nowej Lewicy.

A kto w nowym rządzie może zostać premierem? „Premiera wskaże koalicja i zawsze uważałem, że premierem nowego rządu powinien być lider największej partii opozycyjnej. Jest to zgodne z logiką, propaństwowe i odpowiedzialne” – zwrócił uwagę polityk.

„Każdy podmiot ma prawo podejmować decyzje. My pójdziemy blokiem lewicy z partią Razem i ten blok, jeżeli będzie potrzeba, poprze i wejdzie w porozumienie z innymi partiami” – stwierdził gość Roberta Mazurka.

Wicemarszałek Sejmu odniósł się też do Konfederacji. „To, co mówi pan Korwin-Mikke i pan Braun, świadczy o tym, że oni nie są w opozycji. Są bardzo blisko Rosji. Prowadzę obrady i słyszę, co mówi pan Korwin-Mikke i co mówi pan Braun – to jest obrzydliwe. Uważam, że Konfederacja chciałaby współrządzić z PiS-em” – zaznaczył Czarzasty.

Więcej na RMF24.pl