Strona i jej zaufani partnerzy korzystają z plików cookies m.in. w celu personalizacji reklam, prowadzenia statystyk. Możesz sprawdzić, jakie pliki cookies są wykorzystywane, oraz wyłączyć je w ustawieniach.

Student z Rzeszowa na podium Pucharu Polski Seniorów w judo!

Na zdjęciu Kyrylo Veselovskyi. Fot. WSIiZ

RZESZÓW. Kyrylo Veselovskyi członek Akademickiego Związku Sportowego Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zajął drugie miejsce na zawodach Pucharu Polski Seniorów w Wesołej. Walczył w kategorii do 81 kg. Nie jest to pierwszy medal dla rzeszowskiego studenta.

Turniej został zorganizowany pod koniec października br. przez Polski Związek Judo. W zawodach startowała czołówka zawodników z całej Polski. Uczestnicy wydarzenia mogli być urodzeni w 1999 roku lub wcześniej.

Kyrylo Veselovskyi od trzech lat trenuje w Rzeszowie. W tym okresie zdobył wiele nagród i wyróżnień sportowych. Jednak to dopiero w tym roku wywalczył wysokie miejsce w kategorii seniorów. Do największych sukcesów utalentowanego studenta należy m.in. złoty medal na Międzynarodowym Pucharze Polski Juniorów w Oleśnicy koło Wrocławia.

– Akademicki Związek Sportowy przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, którego członkiem jest złoty medalista, działa od 20 lat. W jego kilku sekcjach, trenuje wielu uzdolnionych sportowo studentów WSIiZ, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. Członkowie AZS zdobywają medale i wyróżnień na krajowych i międzynarodowych turniejach? podkreśla Dominik Łazarz z Biura Prasowego WSIiZ w Rzeszowie.